801 minut czekania na bramkę!

Wczorajszego późnego popołudnia Bayern Monachium poczynił kolejny krok w drodze po obronę tytułu mistrzowskiego. Jak już wiemy monachijczycy mierzyli się z TSG Hoffenheim.

Bayern zrewanżował się za porażkę w rundzie jesiennej i w pełni zasłużenie pokonał TSG Hoffenheim 4:1. Jeśli natomiast mowa o bramkach, to Baumanna pokonali tacy gracze jak Jerome BoatengThomas Mueller, Robert Lewandowski oraz Serge Gnabry.

Dla ostatniego z tych piłkarzy był to szczególnie ważny gol, albowiem niemiecki skrzydłowy przełamał swoją niemoc strzelecką po 801 minutach przerwy!

Po raz ostatni 25-latek wpisał się na listę strzelców 31 października 2020 roku, kiedy to mistrzowie Niemiec pokonali w meczu wyjazdowym ekipę 1. FC Koeln 2:1. Po spotkaniu z TSG na temat trafienia Gnabry'ego wypowiedział się trener Hansi Flick, który nie krył swojej radości z przełamania podopiecznego.

− Bardzo się cieszymy, że Serge zdobył kolejnego gola w Bundeslidze po kilku meczach przerwy − powiedział Hansi Flick.

Serge Gnabry póki co w sezonie 2020/21 wystąpił w sumie w 25 meczach (Bundesliga, Liga Mistrzów, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec i Europy), w których to miał udział przy 9 golach (6 bramek i 3 asysty).

Źródło: Bild.de