6 lat temu Lewandowski zdobył 5 bramek w 9 minut!

Data 22 września 2015 roku jest bardzo wyjątkowa nie tylko dla Bayernu, ale przede wszystkim najlepszego strzelca FCB ostatnich lat, czyli Roberta Lewandowskiego.

Nie było osoby na stadionie, przed telewizorami oraz w Internecie, która nie przecierałaby oczu ze zdumienia na widok tego, co działo się tamtego wieczoru na Allianz Arenie. Bayern Monachium w ramach szóstej kolejki niemieckiej Bundesligi (sezon 2015/16) podejmował na własnym podwórku VfL Wolfsburg.

Podopieczni Pepa Guardioli nie zaprezentowali się najlepiej i przegrali pierwszą połowę 1:0, po tym jak bramkę w 26. minucie strzelił Daniel Caligiuri. Katalończyk postanowił więc zadziałać i wpuścił na drugą połowę Roberta Lewandowskiego, który rozpoczął tamten pojedynek na ławce z racji na niegroźny uraz (pierwotnie plan zakładał, że 33-latek odpocznie).

Z perspektywy czasu wpuszczenie na boisko polskiego napastnika okazało się absolutnym strzałem w dziesiątkę! Choć o pierwszej połowie w wykonaniu FCB nie można było powiedzieć nic dobrego, to relację z drugiej części starcia w Monachium można w skrócie określić jako „Lewandowski SHOW”, albowiem 33-latek dokonał wręcz niemożliwego.

Kapitan polskiej reprezentacji strzelanie rozpoczął już w 51. minucie. Po czterech kolejnych na tablicy wyników widniał już wynik 3:1. Kto powiedział jednak, że „Lewy” odpuści? Robert grając niczym w transie dołożył jeszcze dwie bramki, strzelając tym samym pięć goli w niecałe 9 minut! Wszyscy łapali się za głowy i spoglądali na rezultat z niedowierzaniem. Lewandowski zadziwił cały świat, zaś o jego wyczynie mówi się do dziś!

Cztery rekordy zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa

Strzelając 5 bramek w 9 minut, Lewandowski ustanowił też cztery rekordy, które po pewnym czasie zostały oficjalnie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Tamtego wieczoru w pojedynku z „Wilkami”, Robert ustanowił następujące rekordy:

− Najwięcej goli strzelonych przez rezerwowego w meczu Bundesligi (5 bramek).
− Najszybsze strzelone 5 goli w meczu Bundesligi (8,59 min).