3 zwycięstwo Klose i jego zespołu FCB U17!

Młodzieżowy zespół Bayernu Monachium do lat siedemnastu ma już za sobą kolejny mecz testowy w ramach przygotowań do nowego sezonu 2018/2019.

Nowy trener Bayernu U17 – Miroslav Klose – może mówić o bardzo udanych trzech ostatnich sparingach swojego zespołu. Po tym jak młodzi „Bawarczycy” rozbili 6:3 SpVgg GW Deggendorf U19, oraz FC Ismaning U19 aż 5:0, ich kolejnym rywalem byli juniorzy Sparty Praga.

Choć w porównaniu do ostatnich spotkań, tym razem nie padło zbyt wiele bramek, to i tak podopieczni legendarnego Klose pokonali pewnie swoich przeciwników z Czech 3:1.

Możemy być zadowoleni. Po intensywnych dniach na obozie przygotowawczym chłopcy osiągnęli dobre rezultaty i zdobyli wiele pięknych bramek. Teraz przyszedł czas, abyśmy popracowali nad zwinnością i szybkością. Wciąż jest wiele do poprawy − powiedział dumny Klose.

Jeśli spojrzeć na przebieg spotkania, to z punktu widzenia kibica Bayernu Monachium był on wręcz perfekcyjny. Sparta bardzo szybko objęła prowadzenie, albowiem już w 2. minucie, kiedy to błąd młodych "Bawarczyków" wykorzystał jeden z piłkarzy Sparty.

Z minuty na minutę monachijczycy grali co raz lepiej, zaś szybko stracona bramka znacząco podbudowała morale FCB. Już w 13. minucie Marcel Sieghart doprowadził do wyrównania, zaś niecały kwadrans później Sieghart ponownie pokonał golkipera czeskiej ekipy.

Pięć minut później mogło być już 3:1, jednakże Sandro Porta zmarnował doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i pierwsza połowa zmagań zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść podopiecznych Miroslava Klose.

Po zmianie stron spotkanie przybrało na intensywności. W 55. minucie kropkę nad i postawił młodziutki Malik Tillman, który mocnym uderzeniem z 16 metrów pewnie pokonał bramkarza Sparty. Dziesięć minut po zdobyciu bramki na 3:1, swoją okazję miał jeszcze David Halbich, ale tym razem zakończyło się niepowodzeniem.

Do końca spotkania młodzi piłkarze Bayernu nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele, niemalże w każdym aspekcie dominując prażan. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Miro Klose ze swoim nowym zespołem odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu.

Rozgrywki ligowe w młodzieżowej Bundeslidze regionu południowego i południowego-zachodniego "Bawarczycy" rozpoczną już 11 sierpnia o godzinie 11:00, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z zespołem SV Wehen Wiesbaden U17.