Udany debiut Klose i 6:3 w meczu U17

Na początku lipca do zmian personalnych na ławce trenerskiej doszło nie tylko w pierwszym zespole Bayernu, ale i również drużynie monachijczyków do lat siedemnastu.

Nowym trenerem ekipy do lat siedemnastu jak już doskonale wiemy został legendarny napastnik niemieckiej kadry narodowej i były snajper Bayernu – Miroslav Klose. 40-latek zastąpił jako trenera zespołu U17 Holgera Seitza, który z kolei objął stery drugiej drużyny FCB.

W sobotę młodzi piłkarze Bayernu mieli okazję rozegrać swój pierwszy mecz testowy pod wodza urodzonego w Opolu Miro Klose. Rywalem FCB U17 była ekipa SpVgg GW Deggendorf do lat 19.

Choć pierwsza część sparingu zakończyła się remisem 2:2, to w drugiej połowie juniorzy bawarskiego klubu okazali się bezlitośni wobec swoich nieco starszych kolegów i ostatecznie pokonali ich wysoko, bo aż 6:3.

– Najważniejsze jest to, że możemy być zadowoleni. Bardzo się staraliśmy. Do tej pory pracowaliśmy głównie nad operowaniem piłką, chłopcy radzą sobie dobrze. W nadchodzącym czasie nadal będziemy nad tym pracować – powiedział po meczu zadowolony Klose.

W pierwszych 45 minutach bramki dla zespołu do lat siedemnastu zdobywali kolejno Philipp Skodic oraz Marcel Sieghardt. Z kolei po przerwie do bramki swoich rywali trafiali Sandro Porta, David Halbich, Jamie Lawrence oraz Yannick Oberleitner.

Już za dwa dni podopiecznych Miroslava Klose czeka kolejny mecz testowy przed wznowieniem rozgrywek. Dokładnie o 18:30 na stadionie w Campusie FCB odbędzie się sparing z ekipą FC Ismaning U19.

Źródło: FCB.de / Własne