FCB U17 pod wodzą Klose wygrywa kolejny mecz

Młodzieżowy zespół Bayernu Monachium do lat siedemnastu ma już za sobą kolejny mecz testowy w ramach przygotowań do nowego sezonu 2018/2019.

Nowy trener Bayernu U17 – Miroslav Klose – może mówić o bardzo udanych dwóch ostatnich sparingach swojego zespołu. Po tym jak kilka dni temu młodzi „Bawarczycy” rozbili 6:3 SpVgg GW Deggendorf U19, tym razem przyszło im grać z FC Ismaning U19.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu i tym razem nie brakowało gradu bramek – podopieczni legendarnego Klose rozbili swoich rywali aż 5:0 i nie pozostawili im żadnych złudzeń (zwłaszcza w drugiej połowie).

To był kolejny krok poczyniony do przodu, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę z piłką. Mimo wszystko nie byłem zadowolony z dystansu dzielącego poszczególne formacje. Musimy nad tym popracować – zaznaczył po meczu Miroslav Klose.

Spotkanie od samego początku układało się pod dyktando młodych piłkarzy Bayernu – w 12. minucie bliski trafienia był 15-letni Torben Rhein, lecz pomocnik FCB trafił tylko w poprzeczkę. Dziesięć minut później było już 1:0 dla gospodarzy z Campusu, po tym jak samobójczego gola zdobył defensor Ismaning.

Na chwilę przed końcem pierwszej części spotkania starania „Bawarczyków” zostały wynagrodzone drugim trafieniem – do siatki swoich rywali trafił Marcel Sieghart. Po zmianie stron młodzi piłkarze bawarskiego klubu całkowicie zdominowali gości z Ismaning.

W 58. minucie spotkania na 3:0 podwyższył Torben Rhein. Kilka minut później piękną bramkę z główki zdobył inny środkowy pomocnik bawarskiego klubu – Malik Tillman. W 73. minucie wynik na 5:0 ustalił  ponownie Tillman.