Zwycięstwo na inaugurację Ligi Mistrzów

W inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów fani Bayernu mieli okazję zobaczyć dwa oblicza swojej drużyny. Niemrawa i bezowocna pierwsza połowa, oraz skuteczna druga odsłona gry, która przyniosła poprawę gry i ostateczne zwycięstwo Bawarczyków nad ekipą Giallorossich 2:0.

Pierwsza odsłona spotkania przyniosła zdecydowaną przewagę Bayernu w posiadaniu piłki (67% do 33%) jednak lepsze okazje mieli Rzymianie. Na posterunku był jednak niemiecki weteran Hans-Joerg Butt broniąc strzały Boriello, a także ... Daniela ban Buytena, który był blisko zdobycia gola samobójczego. Bawarczycy odpowiedzili kilkoma niemrawymi strzałami Ivicy Olicia i Phillipa Lahma.

Druga odsłona gry to dalsza przygniatająca momentami przewaga Bayernu. Swoje szanse zmarnowali kolejno Toni Kroos i Olić. Na upragnioną bramkę fanom przyszło czekać aż do 79 minuty. Wtedy to Thomas Mueller popisał się fenomenalnym strzałem a'la Thierry Henry i wpakował piłkę do siatki Romy. 1:0! Bawarczycy poszli za ciosem i już 4 minuty później Bayern zadał decydujący cios. Dobre dośrodkowanie Badstubera z rzutu wolnego wykorzystał Klose, który czubkiem buta wpakował piłkę do siatki Rzymian. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Bayern zanotował inauguracyjne zwycięstwo 2:0.

Bayern Monachium - AS Roma (2:0)

Bramki: Thomas Mueller (79), Miroslav Klose (83)
Sędzia: Stephane Lannoy (Francja).
Żółte kartki: Mario Gomez - Simone Perrotta.

Bayern: Hans-Joerg Butt - Phillip Lahm, Daniel Van Buyten, Holger Badstuber, Diego Contento - Bastian Schweinsteiger, Mark Van Bommel – Hamit Altintop (67. Miroslav Klose), Toni Kroos, Thomas Mueller - Ivica Olić (33. Mario Gomez).

Roma: Julio Sergio - Aleandro Rosi, Juan, Nicolas Burdisso, Marco Cassetti - David Pizarro, Daniele De Rossi, Simone Perrotta – Matteo Brighi - Francesco Totti (80. Jeremy Menez), Marco Borriello.