Zwycięstwo amatorów

Rezerwy Bayernu Monachium w sobotnie popułdnie odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując TSG Hoffenheim 1:0 (1:0). Wydaje się, że podopieczni Hermanna Gerlanda po dość szczęsliwym zwycięstwie w Pfullendorf znaleźli się na dobrej drodze, zdobywając sześć punktów po trzech kolejkach.
400 widzów na Grunwalder Strasse, a w ich gronie menadżer Bayernu - Uli Hoeness, którego obecność na pewno dodatkowo motywowała do gry młodych, utalentowanych zawodników. Bohaterem tego spotkania okazał się Louis Clement Ngwat - Mahop, który celnym strzałem w pierwszej części gry (41.), ustanowił wynik potyczki.

Początek zdominowali Bawarczycy, którzy nie uznawani za faworytów tej konfrontacji, odważnie poczyniali sobie od pierwszych minut. Już w 4 minucie na listę strzelców mógł wpisać się kameruński napastnik, którego następnie ubiegł obrońca. W odpowiedzi napastnik Hoffenheim - Selim Teber w 33 minucie sprawdził umiejętności Michaela Rensinga, który poradził sobie z uderzeniem byłego zawodnika Kaiserslautern. Przed przerwą Ngwat-Mahop uzyskał prowadzenie dla FC Bayernu II. Świetnie poradził sobie z trzema rywalami, a następnie w pojedynku biegowym okazał się lepszy od Haasa i pokonał bezradnego bramkarza gości.

W drugiej cześci gry do ataków ruszyli podopieczni Ralfa Rangnicka, który tak niedawno był szkoleniowcem Schalke 04. W 51 minucie futbolówka po uderzeniu Tomislava Marica, przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty poźniej, wspaniale intwerweniował Rensing, odparowując strzał Andre Meyera z 25 metrów. Szczęśliwa dla Bawarczyków okazała się 65 minuta, kiedy po uderzeniu z rzutu wolnego przez Tebera, piłka trafiła w poprzeczkę.

W ostatnich minutach, przewagę wypracował sobie FC Bayern. W 80 minucie piłkarze Hermanna Gerlanda mieli wyśmienitą okazję do podwyższenia rezultatu, lecz swojej okazji nie wykorzystał Mahop-Ngwat. Goście próbowali przeprowadzić jeszcze ostatni skuteczny atak, lecz bez większego powodzenia.

Po meczu w szatni zwycięstwa gratulował Uli Honess, który życzył również powodzenia w kolejnych spotkaniach.

"Jestem bardzo zadowolony, cieszę się, że trzy punkty pozostały u nas. Chłopcy właściwie zagrali dobrze" - powiedział zadowolony z wyniku Gerland.

FC Bayern II - TSG Hoffenheim 1:0 (1:0)

FC Bayern II: Rensing - Niedermaier, Hummels, Saba, Kokocinski - Fabian Müller (56. Schütz), Fürstner, Heinze, Schwarz (70. Krause) - Wagner, Ngwat-Mahop (86. Sikorski)

Rezerwowi: Kraft, Celozzi, Florian Müller, Görlitz

TSG Hoffenheim: Kirschbaum - Seitz, S. Haas, Göttlicher, Löw - Keller (46. Mayer), Hoeneß (66. Reule), Spilacek, Salihovic (46. Paljic) - Teber, Maric

Sędzia: Tobias Stieler (Obertshausen)