Zwycięstwo Bayernu z 1.FC Koeln

W spotkaniu 6 kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał w wyjazdowym spotkaniu beniaminka Bundesligi drużynę 1.FC Koeln 2:0 po bramce Mario Goetze (19) oraz samobójczym trafieniu Daniela Halfara (66). Tym samym Bawarczycy mają na swoim koncie 14 punktów po 6 kolejach i umocnili się na pozycji lidera tabeli.

W porównaniu do rozegranego we wtorek meczu z SC Paderborn szkoleniowiec Bayernu Pep Guardiola dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce.Sebastiana Rode i Dante zmienili Rafinha oraz Juan Bernat.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gości z Monachium i już w 6 minucie Thomas Muller mógł strzelić pierwszego gola  jednak po jego strzale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

W 19 minucie Monachijczycy wyszli na prowadzenie po bramce Mario Goetze, który wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Mullera i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy Tima Horna. Mimo jeszcze kilku okazji gościom nie udało się przed przerwą podwyższyć prowadzenia. Swoje okazje marnowali kolejno Goetze (22), Robben (31) oraz Robert Lewandowski (45).

Gospodarze tylko raz groźnie zaatakowali bramkę Bayernu jednak niesamowity kunszt w tej sytuacji pokazał Manuel Neuer broniąc raz za razem dwa strzały gospodarzy.

W 55 minucie spotkania Pep Guardiola zdecydował się dokonać dwóch zmian jednocześnie wprowadzając na plac gry Dante oraz Mehdiego Benatię, którzy zastąpili Jerome Boatenga i Thomasa Mullera. Dla Benatii był to debiut w Bundeslidze.

W 66 minucie spotkania Mario Goetze zagrał piłkę w pole karne a starający się ubiec Dawida Alabe Daniel Halfar niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

W 76 minucie ostatnia zmianę w zespole Bayernu dał Xerdan Shaqiri zastępując Arjena Robbena.

Bayern cały czas kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie ekipa z Monachium wywalczyła 3 punkty umacniając się na pozycji lidera Bundesligi.

Bayern po 6 spotkaniach zgromadził 14 punktów i o dwa oczka wyprzedza Borussie Moenchengladbach oraz o 3 Bayer Leverkusen.

Bayern Monachim: Neuer -Rafinha,Boateng,Alaba-Bernat,Alonso,Lahm-Goetze,Muller,Robben.Lewandowski

Ławka rezerwowych: Reina,Dante,Benatia,Rode,Hojbierg,Pizarro

FC Koeln: Horn,Brecko,Maroh,Wimmer,Hector-Lehmann,Olkowski,Matuszczyk,Gerhardt,Halfar,Ujah

Ławka rezerwowych :Kessler,Risse,Vogt,Finne,Kalas,Marvaj,Peszko

Widzów: 50000 (komplet)