DieRoten.pl

Zubimendi na celowniku Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie zimowego okienka transferowego w wielu europejskich ligach, które rozpocznie się już 1 stycznia 2024 roku.

Od dłuższego już czasu w mediach spekuluje się o ruchach transferowych w poszczególnych ligach – sporo doniesień możemy też znaleźć odnośnie Bayernu Monachium, który odczuwa obecnie potrzebę wzmocnień na co najmniej dwóch pozycjach.

Mowa przede wszystkim o zatrudnieniu nowego stopera oraz defensywnego pomocnika. Co do nowej szóstki, najnowsze informacje na temat przedstawił dziś rankiem bawarski „TZ” oraz dziennikarz Philipp Kessler.

Jak się okazuje, na celowniku bawarskiego klubu znalazł się Martin Zubimendi, który na co dzień reprezentuje hiszpański Real Sociedad. 24-latek jest postrzegany przez „Bawarczyków” jako inteligentny pomocnik oraz typ stratega, który lubi mieć piłkę przy nodze.

Hiszpan jest wyceniany przez portal „Transfermarkt” na kwotę 40 milionów euro, zaś jego obecna umowa z ekipą „Txuri-Urdin” jest jeszcze ważna przez 4 lata. W bieżącym sezonie jego dorobek to 16 spotkań, 1 bramka oraz 1 asysta.

Mimo zainteresowania usługami Zubimendiego, wspomniany wyżej reporter podkreśla, że priorytetem FCB pozostaje jednak nowy środkowy obrońca. Póki co jednak brak konkretów w kwestii wzmocnienia obrony rekordowego mistrza Niemiec.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...