DieRoten.pl
Reklama

Zirkzee otrzyma drugą szansę

fot.
Reklama

Wraz z początkiem sezonu 2022/23, do klubu ze stolicy Bawarii powróciło też kilku zawodników, którzy spędzili miniony rok na wypożyczeniu w innych klubach.

Jednym z tych graczy jest przede wszystkim Joshua Zirkzee, który w sezonie 2021/22 strzelał bramki i asystował dla RSC Anderlecht. Z perspektywy czasu decyzję o wyborze RSCA można ocenić jako strzał w dziesiątkę, albowiem Holender stał się tam kluczowym graczem i wypracował pokaźny dorobek.

W trakcie swojego pobytu w Belgii, 21-latek miał okazję wystąpić w 47 oficjalnych meczach o stawkę, w których to miał udział przy 31 trafieniach – na wynik ten przełożyło się 18 bramek oraz 13 asyst. Był to zarazem najlepszy wynik w całym zespole.

Najbardziej wyróżniający się piłkarz

W ubiegły poniedziałek Joshua u boku swoich kolegów rozpoczął oficjalnie przygotowania do nowego sezonu 2022/23 z Bayernem Monachium. W pierwszym dniu Holender trenował tylko indywidualnie, ale dzień później wznowił pełne zajęcia z zespołem.

Dziennikarze „Bilda” donoszą, że na ten moment Zirkzee prezentuje się bardzo dobrze na treningach i obok Gabriela Vidovica jest najbardziej wyróżniającym się piłkarzem, którzy prezentuje wysoki poziom i zwraca na siebie uwagę sztabu szkoleniowego bawarskiego klubu.

Ostatnia szansa?

Według dziennika „Bild”, przyszłość Holendra pozostaje otwarta. Niemniej jednak Joshua Zirkzee otrzyma tego lata ostatnią szansę, aby udowodnić swoją wartość u Juliana Nagelsmanna, zwłaszcza że w letnim okienku wciąż może się jeszcze wiele wydarzyć ws. Lewandowskiego i Choupo-Motinga. Z drugiej strony liczne media donoszą, że 21-latek może zostać sprzedany za około 10 milionów euro.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...