DieRoten.pl

Zirkzee, Dajaku i Stiller udadzą się na wypożyczenie?

04.12.2020, 19:37:33

Mając na uwadze doniesienia z ostatnich dni, można wywnioskować, że w nadchodzącym zimowym okienku transferowym klub ze stolicy Bawarii może opuścić nawet 3 zawodników (wszystkie zespoły).

Niemieckie media od dłuższego już czasu poruszają kwestię problemów w ataku ekipy 1. FC Koeln w bieżącym sezonie (kontuzje kilku czołowych piłkarzy). Niemniej jednak magazyn „Kicker” podkreśla, że z uwagi na trudną sytuację finansową, zakup nowych zawodników zimą jest niemalże wykluczony.

Rozwiązaniem mogą być jednak wypożyczenia – to samo źródło spekuluje, że na celowniku „Kozłów” znajduje się dwójka graczy z Campusu FCB, a będąc dokładniejszym Joshua Zirkzee oraz Leon Dajaku.

Dziennikarze podkreślają, że klub z Kolonii prowadzi już wstępne rozmowy w sprawie wypożyczenia napastnika i skrzydłowego „Gwiazdy Południa”. Kwestią otwartą pozostaje jednak to, czy tej zimy dojdzie do wypożyczenia obu atakujących bawarskiego klubu.

Angelo Stiller w Hoffenheim?

Kilka dni temu w Lidze Mistrzów jako zawodnik rekordowego mistrza Niemiec zadebiutował Angelo Stiller, który również postrzegany jest jako wielki talent. Dla młodego pomocnika był to dopiero drugi występ w karierze w pierwszym zespole (występuje w FCB II, gdzie pełni pierwszoplanową rolę).

Póki co nie wiadomo jednak jaka przyszłość czeka 19-latka, albowiem jego umowa obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Według „Kickera” wychowanek „Gwiazdy Południa” nadal nie podjął decyzji i wciąż zastanawia się nad swoją przyszłością. Mówi się, że jedną z opcji jest nowy kontrakt z monachijczykami oraz wypożyczenie do Hoffenheim, które jest zainteresowane Stillerem.

Ponadto mówi się, że zwolennikiem takiego rozwiązania ma być Sebastian Hoeness, czyli trener TSG (pracowali razem w poprzednim sezonie w Bayernie II).

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)05.12.2020 16:10
Dokładnie, w pełni zgadzam się z Piter1985.
05.12.2020 13:06
Najlepsze co może się przytrafić każdej ze stron.
Stiller fajnie jakby podpisał nowy kontrakt + wypożyczenie na 1,5 roku od razu może jakby się udało.
04.12.2020 21:07
Innego wyjścia nie widzę, bo żaden nie jest nam niezbędny.
04.12.2020 20:18
04.12.2020 19:53
Dla każdego z nich wypożyczenie będzie dobrą opcją. Niech pokażą się czy mają czego szukać na poważnie w Bayernie i ogrywają na poziomie 1BL.