Zadrazil: To było ciekawe doświadczenie

Nie dalej jak dziś w nocy (czasu europejskiego), w ramach przygotowań do drugiej części sezonu, piłkarki Bayernu mierzyły się w sparingu z żeńską ekipą Tigres.

Choć zawodniczki FCB Frauen robiły co w swojej mocy, aby wygrać, to koniec końców ich rywalki z Meksyku okazały się skuteczniejsze. Ostatecznie pojedynek na Estadio Universitario zakończył się skromną porażką monachijek 0:1.

Po ostatnim gwizdku, w rozmowie dla klubowej TV, na kilka pytań odpowiadały poszczególne piłkarki Bayernu Monachium. Swoje zdanie wyraziła między innymi Sarah Zadrazil, która zaznaczyła, że dla całego zespołu było to bardzo ciekawe doświadczenie.

− Z pewnością było to bardzo ciekawe doświadczenie. Szkoda jednak, że przegrałyśmy ten mecz. Moim zdaniem w drugiej połowie zaprezentowałyśmy się już lepiej − powiedziała Zadrazil.

− Remis byłby tutaj sprawiedliwym wynikiem. Oczywiście mecze testowe od tego są, aby się czegoś nauczyć. Mimo wszystko to był dla nas dobry sparing − dodała.

W rozmowie dla klubowej telewizji, na temat sparingu z meksykańskim zespołem Tigres wypowiedziała się rownież grająca w ataku Klara Buehl.

Nasze rywalki były bardzo szybki, a w drugiej połowie prezentowały się dość agresywnie. Dla nas był to bardzo dobry mecz na odpowiednim poziomie. Następnym razem musimy po prostu dać z siebie więcej − podsumowała Klara Buehl.