Z obozu rywala

Manchester United, najbliższy rywal Bayernu, pewnie pokonał w wyjazdowym meczu ekipę Boltonu Wanderers. Popularne "Kłusaki" nie potrafiły zagrać równie skutecznie co "Czerwone Diabły" i uległy aż 0:4. Tego samego dnia najbliższy rywal ligowy Man Utd - Chelsea Londyn rozbiła na własnym stadionie ekipę Aston Villi aż 7:1.

Manchester United podobnie jak Bayern czeka seria ważnych i trudnych spotkań, które decydować będą o mistrzowskiej paterze.

"To znaczące zwycięstwo, biorąc pod uwagę fakt iż Chelsea także zanotowała zwycięstwo.", mówił tryskający po meczu radością szkoleniowiec Man Utd sir Alex Ferguson. Jednak wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu spotkania, drużyna Kłusaków dzielnie walczyła z drużyną Szkota. "Cały czas trzeba sobie radzić z wysokimi piłkami, potrzeba wtedy świetnej gry w obronie. Nie wiem ile razy piłkę wybijał Nemanja Vidić ale zapewne idzie to w tysiące!", zakończył Ferguson.

United wyszli na prowadzenie w 38' minucie spotkania po samobójczym trafieniu Jlloyda Samuel'a. Zaraz potem do wściekłych ataków rzucili się gospodarze i tylko świetna postawa Edwina van der Saar'a uchroniła gości przed stratą bramki. Holender w wielkim stylu zatrzymał Johana Elmander'a i Fabricea Muamba'e. "To były absolutnie wyśmienite interwencje", komplementował Holendra Ferguson.

Ataki "Kłusaków" powstrzymywał van der Saar, a ciosy przesądzające o wyniku rywalizacji zadał Dimitar Berbatov. Gole w 69' i 78' minucie rozstrzygnęły losy pojedynku. Bolton został dobity przez rezerwowego Darrona Gibson'a. Berbatow zastąpił w tym meczu odpoczywającego Waynea Rooney'a. Także Rio Ferdinand  opuścił sobotnie spotkanie ale jak zapewnił Ferguson obaj pojawią się w składzie na mecz z Bayernem.

Do gry powrócił także weteran boisk i żywa legenda Man Utd Ryan Giggs. Walijczyk pojawił się na placu gry po ponad miesięcznej przerwie i od razu wziął udział w dwóch bramkowych akcjach.

Innym ważnym graczem dla ekipy "Czerwonych Diabłów" jest Portugalczyk Nani. "On gra już tak od tygodni. Trafił z formą w bardzo ważnym dla nas okresie", chwalił podopiecznego sir Alex Ferguson.

Źródło: fcbayern.t-home.de/własne