Z obozu rywala... Porażka Chelsea i kontuzja Kante

Nie tylko Bayern Monachium rozgrywał ostatnio swoje spotkanie ligowe. Nie dalej jak wczoraj Chelsea podejmowała na własnym podwórku ekipę Manchesteru United.

Rywalem podopiecznych Franka Lamparda był Manchester United, który póki co w sezonie 2019/20 w rozgrywkach angielskiej Premier League radzi sobie dość przeciętnie.

Choć Chelsea miała swoje okazje, to ostatecznie ekipa „Czerwonych Diabłów” pokonała londyńczyków na ich własnym podwórku 2:0. Przy okazji warto wspomnieć, że dla Man Utd było to pierwsze zwycięstwo na Stamford Bridge od 2012 roku.

W pierwszych 30 minutach ekipa „The Blues” prezentowała się lepiej, ale skuteczność zawodników z Londynu pozostawiała wiele do życzenia. Jak mawiał klasyk: „Niewykorzystane okazje lubią się mścić” – w końcówce pierwszej połowy Wan-Bissaka dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czekał już Martial. Francuz wyskoczył wyżej niż defensorzy CFC i pewnie umieścił piłkę w siatce rywali.

Po przerwie Chelsea odpowiedziała golem kontaktowym, ale trafienie Zoumy nie zostało uznane po weryfikacji VAR. Na 25 minut przed końcem na 2:0 podwyższył Maguire. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze bramką na 2:1 w końcowej fazie meczu, ale trafienie Giroud nie zostało uznane z racji spalonego.

Wynik nie uległ już zmianie i „Czerwone Diabły” wywiozły z Londynu 3 punkty. Po rozegraniu 26 kolejek, podopieczni Lamparda zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 41 punktów – na wynik ten przełożyło się 12 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek.

Co więcej w jedenastej minucie boisko był zmuszony opuścić przedwcześnie Kante, który doznał kontuzji. Z pomeczowej konferencji mogliśmy się dowiedzieć, że Francuz nabawił się problemów z przywodzicielem. Póki co nie wiadomo ile będzie pauzował mistrz Świata z 2018 roku.

Chelsea: Caballero – James, Christensen (46’ Zouma), Ruediger, Azpilicueta – Kante (11’ Mount), Jorginho, Kovacic – Pedro, Batshuayi (68’ Giroud), Willian