Z obozu rywala… Galatasaray z ważnym zwycięstwem

Już w najbliższy wtorek emocje sięgną zenitu, albowiem do akcji w rozgrywkach Champions League powracają zawodnicy pierwszej drużyny rekordowego mistrza Niemiec.

Dokładnie 24 października o 18:45 na RAMS Park w Stambule, miejscowy Galatasaray w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów podejmie na własnym podwórku Bayern Monachium, który pokonał wczoraj 3:1 FSV Mainz w niemieckiej 1.Bundeslidze.

Ważne zwycięstwo Galaty

Wczoraj swoje spotkanie rozegrali również zawodnicy Galatasaray, którzy w ramach dziewiątej kolejki tureckiej pierwszej ligi, mierzyli się u siebie z Besiktasem.

Zgodnie z oczekiwaniami bukmacherów i kibiców, mistrzowie Turcji nie zawiedli oczekiwań i odnieśli kolejne bardzo ważne zwycięstwo w sezonie 2023/24. Warto jednak podkreślić, że podopieczni Okana Buruka walczyli w przewadze jednego gracza, albowiem w 30. minucie czerwoną kartkę w drużynie gości ujrzał Mert Gunok.

Koniec końców bój na RAMS Park w Stambule zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść ekipy „Aslanar”. Co do bramek, na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mauro Icardi, którego większość kibiców z pewnością kojarzy z występów w Interze i Paris Saint-Germain.

Przez 30 minut byliśmy świetni, zdominowaliśmy rywala. Ale kiedy Besiktas otrzymał czerwoną kartkę, moi zawodnicy myśleli, że mecz jest już wygrany. Zbyt często zapraszaliśmy rywala do gry. Mieliśmy problemy. W przyszłości musimy się bardziej starać – powiedział po meczu trener Gunok.

Po rozegraniu dziewięciu kolejek w ramach tureckiej Super Lig, piłkarze Galatasaray zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 25 punktów – na wynik ten przełożyło się 8 zwycięstw, 1 remis oraz bilans bramkowy 18:5.