DieRoten.pl
Reklama

Xavi Simons na liście życzeń Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

Choć do otwarcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, to w mediach spekuluje się już o możliwych ruchach na rynku.

Sporo plotek i spekulacji dotyczy również Bayernu Monachium, gdzie latem 2024 roku należy spodziewać się niemałych zmian, o czym donoszą media już od kilku miesięcy.

Jak wynika z kolei z doniesień „Sport Bilda”, na celowniku bawarskiego klubu znajduje się już kilku zawodników, zaś niedawno do ich grona miał dołączyć Xavi Simons, który do końca sezonu 2023/24 jest wypożyczony z Paris Saint-Germain do ekipy RB Lipsk.

Obecna umowa utalentowanego Holendra z paryżanami jest ważna do końca czerwca 2027 roku, ale spekuluje się, że paryski klub byłby gotów sprzedać 21-latka, jeśli na stole pojawiłaby się odpowiednia oferta – nieoficjalnie mówi się, że 60 milionów euro powinno przekonać PSG.

Z drugiej strony „Bawarczycy” nie są jedynym klubem, który wyraża zainteresowanie pomocnikiem – mówi się również o licznych drużynach z Premier League oraz La Ligi.

Xavi Simons

Holender nominalnie jest ofensywnym pomocnikiem, ale może również z powodzeniem grać na skrzydłach. W trakcie swojej dotychczasowej przygody z RB Lipsk, Xavi Simons miał okazję wystąpić w 42 meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 9 goli oraz 15 asyst.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...