Wypowiedzi: To ważne zwycięstwo

Podopieczni Carlo Ancelottiego mają już za sobą spotkanie drugiej kolejki niemieckiej Bundesligi. Bayern pokonał wczorajszego popołudnia Werder Bremę 2:0.

Hasan Salihamidzic:

Zagraliśmy dziś naprawdę dobrze. Byliśmy cierpliwi i mieliśmy mnóstwo okazji, nawet jeśli brakowało nam odpowiedniego wykończenia. Na szczęście trafiliśmy i wygraliśmy zasłużenie. Byliśmy bardzo zwarci i nie dopuszczaliśmy ich do żadnej szansy. Robert Lewandowski po raz kolejny udowodnił dziś, że jest niezbędny dla drużyny, to najlepszy napastnik w Bundeslidze oraz jeden z najlepszych na całym świecie. Lewy jest niesamowity.

Carlo Ancelotti:

Jestem bardzo zadowolony z wyniku. To było ważne zwycięstwo w ciężkim spotkaniu. Mieliśmy problemy z odnalezieniem miejsca na boisku przez godzinę. Jako trener zawsze widzisz wiele rzeczy do poprawy, ale koniec końców liczy się tylko to, że udało nam się zdobyć trzy punkty.

Manuel Neuer:

Cieszę się, że znowu mogłem znaleźć się na murawie i że mogliśmy wygrać mecz. W defensywie zagraliśmy dziś naprawdę dobrze. Pod bramką brakowało nam kreatywności w pierwszej połowie, mieliśmy problemy przez dłuższy okres czasu. W drugiej połowie Werder zaczął się już męczyć, dlatego zrobiliśmy użytek z naszych sytuacji wtedy. Kiedy sędzia po raz ostatni zagwizdał już w tym spotkaniu, to dla mnie najważniejszą rzeczą pozostawało to, że wygraliśmy i zachowałem czyste konto.

Robert Lewandowski:

Czasami musimy być po prostu cierpliwi i czekać na swoje sytuacje. Wszyscy dziś zobaczyliśmy jak bardzo bronił się dziś Werder. Nie mieliśmy zbyt dużo miejsca, więc nie było łatwo zdobyć pierwszej bramki.

Alexander Nouri:

Broniliśmy się dobrze, aż do 70 minuty. Drugą bramkę straciliśmy już zbyt szybko. Byliśmy bardzo zabiegani, dlatego często brakowało nam wykończenia, kiedy to nam udało się znaleźć pod ich bramką.