Wypowiedzi pomeczowe

Zwycięstwo nad Maccabi, zgodny zjazd akcjonariuszy i wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad Hannoverem, wszystko to składa się na niezykle udany tydzień Bayernu Monachium. Louis van Gaal powiedział po meczu iż: "dzisiejszy rezultat i zwycięstwo nad ekipą z Haify sprowadziły Bayern na właściwą dla niego drogę". W równym stopniu co van Gaal zadowolony był nasz bramkarz Jörg Butt, który powiedział: "jeśli będziemy zdyscyplinowani i będziemy wykorzystywać nasze sytuacje, będzie ciężko nas pokonać".

Po meczu powiedzieli:

Christian Nerlinger: To dobry punkt wyjściowy dla nas przed finałem rundy i przerwą zimową.

Louis van Gaal: To był bardzo udany tydzień. Wróciliśmy do gry w lidze mistrzów i pniemy się w górę w tabeli Bundesligi. Byliśmy dzisiaj bardzo mocni w środku pola, a nasi napastnicy znów strzelali. Dzisiejszy rezultat i zwycięstwo nad ekipą z Haify sprowadziły Bayern na właściwą dla niego drogę.

Jörg Butt: Byliśmy skupieni od samego początku, narzuciliśmy swoje tempo i zagraliśmy ciasno z tyłu. Jeśli będziemy zdyscyplinowani i będziemy wykorzystywać nasze sytuacje, będzie ciężko nas pokonać.

Mario Gomez: Zbyt łatwo oddaliśmy pole gry we fragmentach pierwszej połowy co dało naszym rywalom szanse. Naszczęście Jörg Butt wybronił je bardzo, bardzo dobrze. Wykonaliśmy „czyste cięcie” w drugiej połowie i utrzymaliśmy dobry wynik do samego końca. Możemy być zadowoleni. Osiągnęliśmy nasz cel jakim było zbliżenie się do zespołów z czołówki.

Andreas Bergmann (trener Hannoveru): Bayern zasłużył na zwycięstwo, jednak 3:0 jest wynikiem odrobinę zbyt wysokim. Staraliśmy się ich pokryć, ale przeważył fakt iż byliśmy mniej zaangażowani i efektywni. Mogliśmy strzelić bramkę kontaktową gdy Bayern prowadził 2:0 ale nie potrafiliśmy wykorzystać naszych sytuacji i tym samym zbliżyć się do Bayernu.