DieRoten.pl

Wymarzony powrót Leona do XI

03.04.2022, 12:58:11
FotoOlimpik

Wczorajszego późnego popołudnia kilku piłkarzy Bayernu miało wielkie powody do świętowania. Jednym z nich bezsprzecznie jest 27-letni Leon Goretzka.

Pomocnik rekordowego mistrza Niemiec powrócił wczoraj do wyjściowej XI po 119 dniach przerwy spowodowanej kontuzją rzepki (ostatni mecz rozegrał 4 grudnia 2021 roku przeciwko Borussii Dortmund) i pokazał się z bardzo dobrej strony, okraszając swój występ jakże ważną bramką na 1:0 w starciu z Freiburgiem.

Po zakończeniu spotkania na Europa-Park Stadion, podczas konferencji pomeczowej, pochwał pod adresem Leona Goretzki nie szczędził trener Julian Nagelsmann, który odniósł się do trafienia Niemca oraz jego znaczenia dla całego bawarskiego klubu.

− Jestem niezmiernie szczęśliwy z powodu Leona! Wyjątkowo dobrze operuje głową i ma świetną budowę ciała. Pod względem piłkarskim, po czteromiesięcznej przerwie w grze, nie miał ostatnio łatwo. Dobrze spisywał się w całym meczu i uwieńczył go golem ze stałego fragmentu gry – powiedział trener.

− Leon jest ważny dla całego klubu. Jest jedną z postaci klubu, obok takich piłkarzy jak Joshua Kimmich, Thomas Mueller, Manuel Neuer i Robert Lewandowski. Ma dobrą prezencję fizyczną, wnosi do gry wigor i energię – dodał Nagelsmann.

− Jest typowym graczem box-to-box. Jest dla nas bardzo cenny! Widać to było w ostatnich dwóch tygodniach treningów, ile dla nas znaczy i jak bardzo jest dobry. Zawodnik, który trenuje z maksymalną zachłannością i jednocześnie naciska na innych – mówił dalej.

− Josh, a zwłaszcza ja, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wrócił już do nas – podsumował Julian Nagelsmann.

Leon Goretzka we wczorajszym spotkaniu z Freiburgiem zanotował 44 kontakty z piłką, skuteczność podań na poziomie 86% oraz wygrał w sumie 7 pojedynków. W nadchodzącym starciu Ligi Mistrzów przeciwko Villarreal, należy ponownie spodziewać się 27-latka w wyjściowej XI.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)



03.04.2022 20:17
Kimmich, Goretzka, Muller to trzon drużyny, którego niestety nie da się zastąpić. Trzeba trzymać kciuki, aby cała trójka była zdrowa, gdy przyjdą najważniejsze mecze sezonu.
03.04.2022 17:24
No trzeba powiedzieć że po tak długiej przerwie rozegrał znakomite spotkanie.
03.04.2022 13:41
Bardzo go brakowało, jego nieobecność pokazała jak bardzo jest przez niektórych niedoceniany.
03.04.2022 13:08
Jeszcze niech Phonzie wróci z taką pompą i będzie git :)
03.04.2022 13:01