Wymarzony debiut Ranosa w Armenii

Nie tylko zawodnicy pierwszej, ale i również drugiej drużyny Bayernu Monachium, otrzymali powołania na marcowe zgrupowania swoich reprezentacji narodowych.

Jeśli mowa o drugiej drużynie Bayernu, to powołanie otrzymał między innymi 19-letni Grant-Leon Ranos, który uchodzi jeden z największych ofensywnych talentów w akademii piłkarskiej bawarskiego klubu.

Choć napastnik urodził się w Niemczech, to posiada też ormiańskie pochodzenie. Jako że szanse na powołanie do dorosłej reprezentacji Niemiec były wręcz znikome, młody snajper bez chwili zastanowienia przyjął ostatnio zaproszenie do kadry narodowej Armenii.

Najskuteczniejszy strzelec FCB II miał już nawet okazję zadebiutować w drużynie Ormian – we wczorajszym meczu towarzyskim z Cyprem, Grant-Leon zagrał od samego początku i zaliczył wręcz wymarzony debiut.

Ranos dwukrotnie wpisał się na listę strzelców – kolejno w 51. oraz 59. minucie spotkania. Kilka minut później napastnik został zmieniony i mimo prowadzenia 2:1, w końcówce tego sparingu, Cypryjczycy zdołali doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 2:2.