Wygrana FCB II na wyjeździe

Co prawda rezerwy FC Bayern w tym sezonie nie radzą sobie tak znakomicie jak przed rokiem, ale nadal znajdują się w czołówce ligi regionalnej. Tym razem FCB II, które w przerwie letniej zostało znacznie osłabione przez transfery, pokonało na wyjeździe VfR Garching 2:1 (2:1) i z 21 punktami na koncie zajmuje aktualnie 4. miejsce (6 wygranych, 3 remisy i 3 porażki). Do lidera zza miedzy TSV II traci osiem "oczek".

Spotkanie, które oglądało 1500 widzów, dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy już w 23. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Gerrita Wegkampa. Chwilę później Bawarczycy podwyższyli wynik spotkania, bowiem dziesięć minut później do siatki rywala piłkę skierował Ylli Sallahi. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Dennis Niebauer (41.), ale jak się później okazało była to ostatnia bramka tego dnia na boisku i podopieczni Erika den Haga mogli cieszyć się z kompletu punktów.

VfR Garching - FC Bayern II 1:2 (0:2)

VfR Garching: Seibold - Suck, Steinacher, Mayer, Genkinger - Vatany (65. R. Rudnik), Ball, M. Niebauer (80. A. Rudnik), Arzberger - Prunitsch (75. Hauck), D. Niebauer

FC Bayern II: Zingerle - Sallahi, Steinhart, Buck, Paul - Jelisic (69. S. Ribéry), Oikonomou, Basta, Weihrauch (90. Puchegger), Görtler - Wegkamp (82. Fischer)

Rezerwowi: Müller, Schwarz, T. Schweinsteiger, Strohmaier

Sędzia:  Lothar Ostheimer (Sulzberg)

Widzów: 1.500

Bramki:  0:1 Wegkamp (23.), 0:2 Sallahi (33.), 1:2 Dennis Niebauer (41./Foulelfmeter)

Żółte kartki:  Arzberger, Niebauer, Suck / Sallahi, Buck, Ribéry