Według doniesień włoskich mediów, strony są już bliskie osiągnięcia porozumienia. Milan miał już otrzymać od zawodnika “zielone światło” na finalizację rozmów.

REKLAMA

Mówi się o trzyletnim kontrakcie, w ramach którego Goretzka miałby zarabiać około 5 milionów euro rocznie (netto). Choć obie strony dążą do porozumienia, ostateczne komunikaty mają pojawić się dopiero po zakończeniu sezonu, co jest zgodne z deklaracją piłkarza o pełnym skupieniu na końcówce rozgrywek.

Warto zaznaczyć, że wyścig o podpis reprezentanta Niemiec był zacięty. Głównym rywalem mediolańczyków w walce o Goretzkę był ponoć  Juventus Turyn.

Niemiecki pomocnik ma być podobno osobistym życzeniem trenera Milanu, Massimiliano Allegriego, co w dużym stopniu wpłynęło na determinację włoskiego klubu w negocjacjach.

Przypomnijmy, że kontrakt Goretzki z Bayernem wygasa wraz z końcem tego sezonu.


Źródło Sport1
Udostępnij