Wstydliwa porażka Bayernu U-19 w Młodzieżowej LM

Nie dalej jak wczoraj odbyły się dwa spotkania z udziałem zawodników klubu ze stolicy Bawarii w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów − mowa o zespołach U-19 oraz pierwszej drużynie.

Jeśli mowa o zespole Bayernu do lat dziewiętnastu, to zespół prowadzony przez Danny’ego Galma podejmował na terenie Campusu młodzieżówkę Viktorii Pilzno w ramach trzeciej kolejki młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Niestety, ale młodzi monachijczycy po dwóch remisach z rzędu, zanotowali tym razem wstydliwą porażkę z Czechami. Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to pierwszy gol padł dopiero w 69. minucie – dla FCB U-19 strzelił Scholze.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zdobędą komplet punktów, to goście przeprowadzili dwa zabójcze ciosy – w 87. minucie wyrównał Kruta, zaś w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył Paluska… Tym samym po trzech kolejkach Buchmann i spółka zajmują ostatnie miejsce w grupie.

− Nie osiągnęliśmy naszego celu. Chcieliśmy wygrać to spotkanie i przez długi czas mieliśmy mecz w swoich rękach. Była faza przed połową, kiedy odpuściliśmy, ale w drugiej połowie zasłużyliśmy na objęcie prowadzenia. Trudno ująć w słowa to, co działo się w ostatniej fazie. Musimy się z tego podnieść – powiedział po meczu trener Galm.

Piłkarze Bayernu U-19 mają jeszcze trzy kolejki w fazie grupowej, aby wywalczyć awans. Na ten moment liderami są gracze Barcelony (7 pkt), zaś drugie miejsce zajmują zawodnicy Interu (4 pkt). Podczas gdy Viktoria (3 pkt) okupuje trzecią lokatę, to młodzi monachijczycy są ostatni z dorobkiem 2 oczek.

Bayern U-19: Schenk - Vinlof (90’ Jonathans), Janitzek, Buchmann, Scholze - Aseko Nkilli (70’ Becker), Ibrahimovic, Pavlovic - Kabadayi, Klanac (70’ Qashi), Demircan (59’ Hepburn).

Bramki: 1:0 Scholze (69’), 1:1 Kruta (87’), 1:2 Paluska (90’).

Piłkarze Bayernu U-19 wrócą do akcji już w najbliższą sobotę, kiedy to w meczu ligowych młodzieżowych rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z Astorią Walldorf U-19. Początek starcia zaplanowano o 11:00.

Źródło: FCB.de / Własne