Wolfsburg vs Bayern: Ulubiony rywal Muellera

Po rozegraniu boju w Pucharze Niemiec w ramach sezonu 2022/23, podopieczni Juliana Nagelsmanna po króciutkiej przerwie przystępują do kolejnego starcia, ponownie na krajowym podwórku.

Dokładnie o 17:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną VfL Wolfsburg, która poległa ostatnio 1:2 z Unionem. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB:

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z Wolfsburgiem w 58 spotkaniach. Bilans FCB prezentuje się następująco:

– 45 zwycięstw, 4 porażki i 9 remisów
– Bramki 146:49

Wskaźnik zwycięstw

Przeciwko żadnej innej drużynie w Bundeslidze, Bayern Monachium nie ma tak wysokiego wskaźnika zwycięstw (78%) i tak wysokiej średniej punktowej (2,49 pkt na mecz) jak przeciwko VfL Wolfsburg.

Ligowe pojedynki

Piłkarze Bayernu nie przegrali z Wolfsburgiem od ponad 8 lat. Od czasu wyjazdowej porażki 1:4 w styczniu 2015 roku, bawarski klub wygrał 13 z ostatnich 15 spotkań w Bundeslidze (pozostałe dwa spotkania kończyły się remisami).

Wykorzystane okazje

Bayern i Wolfsburg są obecnie najskuteczniejszymi drużynami w Bundeslidze – podczas gdy mistrzowie Niemiec mogą pochwalić się współczynnikiem wykorzystania szans na poziomie 19,9%, to w przypadku „Wilków” mowa jest o 22,1%.

Bramki z Wolfsburgiem

Bayern zdobył co najmniej 1 bramkę w 29 kolejnych meczach wyjazdowych z rzędu w Bundeslidze przeciwko Wolfsburgowi, co jest ich najdłuższą serią bramkową przeciwko jednej drużynie w BL.

Tańczący z „Wilkami”

VfL Wolfsburg to ulubiony klub Thomasa Muellera w Bundeslidze – wychowanek bawarskiego klubu strzelił w swojej karierze już 12 goli drużynie „Wilków”.

Mueller dogoni legendę

Thomas Mueller może dziś rozegrać 427. mecz w karierze w Bundeslidze. Wychowanek FCB może wyrównać rekord wszech czasów Bayernu, jeśli mowa o występach jednego zawodnika z pola w Bundeslidze, który należy do legendarnego Gerda Muellera.

Bayern w pierwszych połowach

Piłkarze Bayernu zdobyli 34 ze swoich 52 bramek w Bundeslidze w pierwszych połowach, co odpowiada wskaźnikowi na poziomie 65%. Żaden inny klub w tym sezonie ligowym nie może pochwalić się lepszym wynikiem.

Bramki w lidze

Od momentu bezbramkowego remisu na Allianz Arenie w meczu ligowym z RB Lipsk (9 lutego 2020 roku), monachijczycy strzelili co najmniej 1 bramkę w 65 kolejnych meczach z rzędu. W tym czasie mistrzowie Niemiec strzelili 212 goli.

Sommer czeka na czyste konto

Yann Sommer nie zachował czystego konta w Bundeslidze od siódmej kolejki, kiedy to Borussia M’Gladbach pokonała RB Lipsk 3:0. Szwajcar czeka już 540 minut.

Bayern od września

Od momentu zakończenia wrześniowej przerwy reprezentacyjnej, podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali 12 z 16 spotkań (4 remisy). W tym czasie mistrzowie Niemiec strzelili 55 bramek oraz stracili ich 14.

Musiala najskuteczniejszy w FCB

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Jamal Musiala – 13 trafień oraz 10 asyst (23) w 26 spotkaniach. Następnie wyróżnić można Serge'a Gnabry'ego (10 goli i 11 asyst w 27 pojedynkach) oraz Leroya Sane (12 goli i 6 asyst).

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Wolfsburgiem, średnia strzelonych bramek wynosi 3,36.

Najskuteczniejsze trio ligowe

Najskuteczniejszymi strzelcami Bayernu w bieżącym sezonie ligowym 2022/23 są Jamal Musiala (9 goli), Serge Gnabry (8) oraz Choupo-Moting (7) – zdobyli w sumie 24 z 52 bramek monachijczyków.

Ofensywa FCB w lidze

Bayern posiada najlepszą obecnie ofensywę w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec w sezonie 2022/23 strzelili łącznie 52 bramek, oddając w sumie 359 strzałów (najwięcej w lidze).

Choupo-Goating

Eric Maxim Choupo-Moting w ostatnich trzynastu meczach, w których zagrał od samego początku, odpłacił się za zaufanie sztabu szkoleniowego 12 golami oraz 4 asystami.

Najlepsza ofensywa w lidze

Bayern posiada najlepszą ofensywę w tym sezonie ligowym (52 bramek). Z kolei VfL Wolfsburg, póki co zdobył w sumie 36 goli w tej kampanii Bundesligi (piąty wynik w Bundeslidze).

Najwięcej strzałów na bramkę

Bayern Monachium oddał w tym sezonie 359 strzałów na bramkę, co jest najwyższym wynikiem w lidze. Z kolei VfL Wolfsburg zajmuje pod tym względem siedemnaste miejsce (210 prób).

Skuteczność podań

Bayern może pochwalić się najlepszą skutecznością wykonanych podań w tym sezonie ligowym (88,6%). Z kolei Wolfsburg może pochwalić się 81,7% skutecznością, co jest z kolei siódmym wynikiem w Bundeslidze.

Niepokonani od 14 spotkań

Bayern jest niepokonany od 17 spotkań (13 zwycięstw i 4 remisy). W tym czasie monachijczycy strzelili 56 bramek, co daje średnią 3,29 na mecz.

Najlepsi w pierwszych połowach

Bayern w pierwszych połowach sezonu ligowego 2022/23 zdobył w sumie 37 bramek (z 52 strzelonych ogólnie).

Wolfsburg z Bayernem

VfL Wolfsburg nie wygrał 15 ostatnich spotkań przeciwko Bawarczykom. Od momentu zdobycia tytułu mistrza Niemiec w sezonie 2008/09, ekipa „Wilków” wygrała z kolei tylko 1 z 27 spotkań z Bayernem.

Kovac z unikalnym rekordem

Niko Kovac jest tylko jedną z trzech osób, która zdobyła mistrzostwo Niemiec zarówno jako trener, jak i jako piłkarz Bayernu – dokonali tego również Hansi Flick oraz Franz Beckenbauer.

Mueller najskuteczniejszy z „Wilkami”

Spośród wszystkich piłkarzy w obecnym składzie Bayernu, najskuteczniejszy przeciwko Wolfsburgowi jest Thomas Mueller. W 28 meczach o stawkę, wychowanek FCB strzelił 14 bramek oraz zanotował 14 asyst. Niemiec przegrał tylko raz z „Wilkami” w tym czasie (w sezonie 2014/15 porażka 1:4).

Źródło: FCB.de / Własne