DieRoten.pl
Reklama

Wirtz pozostaje na celowniku Bayernu!

fot. Fotolia
Reklama

Co prawda do nowego letniego okienka transferowego pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, ale wiele klubów pracuje już nad kształtem swoich drużyn na kolejne sezony.

Nie inaczej jest w przypadku Bayernu Monachium, który planuje zarówno krótkoterminowo, jak i również długoterminowo. W najnowszym odcinku podcastu „Bayern Insider”, dość ciekawe informacje na temat FCB przedstawili dziennikarze Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl.

Jak się okazuje, bawarski klub w dalszym ciągu bacznie śledzi sytuację i rozwój Floriana Wirtza, który podobnie jak Jamal Musiala, uchodzi za wielką przyszłość niemieckiego futbolu w nadchodzących latach.

Młody pomocnik Bayeru 04 Leverkusen od dawna robi wielką furorę w kraju i na całym świecie, dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że 20-latek budzi ogromne zainteresowanie wśród klubów z europejskiej czołówki. Wśród nich należy wymienić głównie mistrzów Niemiec, którzy jak się okazuje, nigdy nie stracili zawodnika „Aptekarzy” ze swojego radaru.

Z doniesień wspomnianych wyżej dziennikarzy możemy dowiedzieć się, że Hans-Joachim Wirtz, czyli ojciec i agent Floriana, był kiedyś w Monachium, aby odbyć rozmowy z władzami Bayernu. Mówi się, że wymiana między stronami była bardzo pozytywna.

Na ten moment nie można jeszcze stwierdzić, czy „Bawarczycy” latem zintensyfikują swoje starania, ale temat transferu pomocnika pozostaje gorący. Pewnym jest, że B04 będzie oczekiwało ogromnej kwoty odstępnego, ale nawet mimo to, w FCB panuje przekonanie, że Wirtz jest graczem, którego nie powinno się stracić na rzecz innego klubu spoza granic.

Florian Wirtz

20-latek jest związany kontraktem z Bayerem 04 Leverkusen do końca czerwca 2027 roku, zaś jego szacunkowa wartość to 85 milionów euro. W bieżącym sezonie 2023/24 jego dorobek to 3 bramki oraz 4 asysty w 10 meczach o stawkę.

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...