DieRoten.pl
Reklama

Wirtz nie śpieszy się z transferem

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

W niemieckiej Bundeslidze można wyróżnić obecnie wiele młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy, którzy już teraz robią wielką furorę na całym piłkarskim świecie.

Do grona tych zawodników bezsprzecznie można zaliczyć duet Jamal Musiala & Florian Wirtz – pomocnicy Bayernu oraz Bayeru 04 Leverkusen w samej tylko Bundeslidze mieli w tym sezonie udział przy 29 bramkach dla swoich drużyn.

Podczas gdy wspomniany wyżej „Bambi” ma stać się twarzą FCB w przyszłości, jego kolega z reprezentacji narodowej Niemiec od dawna znajduje się na celowniku „Bawarczyków”, jednakże jak czytamy w najnowszym wydaniu „Sport Bilda”, zawodnik nie śpieszy się wcale z możliwym transferem.

Kolejny sezon w Leverkusen

Dziennikarze podkreślają, że Hans Wirtz, czyli ojciec i agent Floriana, odrzuca obecnie wszelkie rozmowy i telefony zainteresowanych stron – w tym Realu Madryt. 20-letni pomocnik, który posiada umowę z Bayerem 04 do 2027 roku, będzie bronił barw „Aptekarzy” co najmniej do 2025 roku.

− Jeśli Florian zagra w Lidze Mistrzów z Leverkusen w przyszłym sezonie, to oczywiście będzie dalej kontynuował grę dla Bayeru – powiedział niedawno Hans Wirtz.

Mówi się, że zanim Florian zdecyduje się na transfer, to będzie chciał na własnej skórze przekonać się o poziomie gry w Lidze Mistrzów na tle innych zespołów. Ponadto 20-latek pragnie zdobywać jeszcze z B04 tytuły – w tym sezonie wraz z kolegami ma ogromne szanse na mistrzostwo Niemiec.

Wirtz nie chce jeszcze kończyć swojej kariery, jako że jego ambicją jest także wyniesienie klubu z Leverkusen na szczyt. Poza tym szefowie Bayeru nie widzą wcale potrzeby dokonywania wyprzedaży w letnim okienku transferowym, co już potwierdził dyrektor sportowy Simon Rolfes.

− Nie będzie wyprzedaży. W przyszłym sezonie również będziemy mieć topową drużynę – stwierdził Simon Rolfes.


Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...