DieRoten.pl
Reklama

Wirtz: Musiala może robić wielkie rzeczy na boisku

fot. skwiot.pl
Reklama

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że Niemcy mogą pochwalić się wieloma młodymi i niezwykle utalentowanymi zawodnikami na różnych pozycjach.

Wśród nich możemy wyróżnić między innymi Floriana Wirtza czy też Jamala Musialę, którzy mieli już okazję trenować i grać razem w kadrze narodowej Niemiec. Podczas gdy zawodnik Bayernu reprezentuje swój kraj na mundialu, to pomocnik Bayeru 04 musiał zostać w domu z racji na przebytą kontuzję zerwanego więzadła krzyżowego.

Nie dalej jak dziś, utalentowany piłkarz „Aptekarzy” udzielił obszernego wywiadu dla serwisu „Transfermarkt”, w którym nie szczędził pochwał pod adresem wspomnianego wyżej Musiali.

− Jamal to świetny piłkarz, fantastyczny gracz w pojedynkach 1 vs 1 czy 1 vs 5 (uśmiecha się). On potrafi robić wielkie rzeczy na boisku poprzez swoje dryblingi. Nie mogę się doczekać grania razem z nim w reprezentacji narodowej – powiedział Wirtz.

− Ale oczywiście w zespole nie ma tylko dwóch osób, które muszą zadbać o to, by wygrać mecz. Jamal ma swoje zalety, ja mam swoje – dodał.

− To może być miłe do oglądania, ja również nie mogę się doczekać, ale w reprezentacji są inni dobrzy zawodnicy – podsumował Florian Wirtz.

Jeśli mowa o Jamalu, to Niemiec od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole Bayernu Monachium, miał okazję rozegrać w sumie 100 spotkań, w których to strzelił 27 bramek oraz zanotował 17 asyst.

Źródło: Transfermarkt.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...