DieRoten.pl
Reklama

West Ham zainteresowany Zirkzee?

fot.
Reklama

W trakcie letniego okienka transferowego w 2021 roku, klub ze stolicy Bawarii zdecydował się wypożyczyć kilku zawodników z różnych zespołów.

Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Joshuę Zirkzee, który do końca sezonu został wypożyczony do RSC Anderlecht. Z perspektywy czasu ruch ten można uznać za sukces, albowiem Holender jest jedną z gwiazd w obecnym zespole RSCA.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, to 20-latek miał okazję rozegrać łącznie 36 spotkań, w których to strzelił 14 bramek oraz zanotował 9 asyst, co czyni go drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie, gdzie obowiązki pierwszego trenera pełni Vincent Kompany.

Póki co nie wiadomo jeszcze, jaka przyszłość czeka młodego snajpera, ale pojawia się coraz więcej plotek, że wychowanek FCB nie wróci już do Monachium. Jednym ze scenariuszy jest kolejne wypożyczenie do Anderlechtu lub nawet transfer definitywny.

Ponadto jeśli wierzyć francuskim i angielskim mediom, to usługami Joshuy ma interesować się West Ham. Anglicy pragną wzmocnić swój skład w nadchodzącym sezonie, zaś jednym z głównych kandydatów ma być właśnie Zirkzee, którego umowa z „Bawarczykami” obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku.

Co do potencjalnej kwoty transferowej, to mówi się, że angielski klub jest gotów zapłacić od 10 do 12 milionów euro, co powinno również skłonić monachijczyków do potencjalnej sprzedaży.

Źródło: BFW
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...