Weinzierl: Jestem dumny z chłopaków

W ubiegłą sobotę klub ze stolicy Bawarii w ramach dwunastej kolejki niemieckiej Bundesligi mierzył się na wyjeździe z drużyną FC Augsburg.

Niestety, ale mistrzowie Niemiec spisali się mocno poniżej swoich możliwości i ponieśli zasłużoną porażkę 2:1. Jeśli mowa o honorowym trafieniu, to na listę strzelców wpisał się nie kto inny, a Robert Lewandowski.

Nie tak dawno temu na temat zwycięstwa swoich podopiecznych wypowiedział się trener Augsburga, czyli Markus Weinzierl, który pochwalił swój zespół za walkę od pierwszej do ostatniej minuty oraz wzorową postawę zarówno w ataku, jak i również w defensywie.

− Zagraliśmy świetny mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie i przez 90 minut toczyliśmy wspaniałą walkę. Obie bramki zostały wspaniale rozegrane po lewej stronie – powiedział Weinzierl.

− Kiedy prowadzisz 2:0, daje Ci to wiarę, że możesz tego dokonać. W drugiej połowie Bayern stawał się coraz silniejszy, ponieważ wprowadził wiele jakości z ławki rezerwowych. Ale broniliśmy z dużą umiejętnością i wolą – mówił dalej.

− Oczywiście, potrzebne jest też szczęście, a nasi zmiennicy bez problemu wkomponowali się w dobry zespół. Ogólnie rzecz biorąc, zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jestem niesamowicie dumny z chłopaków i chcemy to kontynuować – podsumował Markus Weinzierl.

Wskutek porażki z Augsburgiem, klub ze stolicy Bawarii prowadzi w tabeli ligowej już tylko z jednym punktem nad Borussią Dortmund, która dla porównania pokonała VfB Stuttgart 2:1 w ubiegły weekend.

Źródło: Augsburg