DieRoten.pl
Reklama

Wanner nowym Wirtzem dla Bayernu?

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Nie tak dawno temu, swój pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze podpisał młody i niezwykle utalentowany Paul Wanner, który jest wychowankiem Bayernu.

Mistrzowie Niemiec widzą w młodym 16-latku wielki potencjał. Co więcej wielu włodarzy FCB postrzega Paula Wannera oraz Jamala Musialę, jako przyszłość w pomocy bawarskiego klubu.

Co prawda jeszcze jakiś czas temu spekulowano, że monachijczycy będą chcieli w przyszłości wzmocnić swoje szeregi Florianem Wirtzem z Bayeru 04 Leverkusen, ale najwyraźniej objawienie talentu wspomnianego wyżej Wannera sprawiło, że Bayern nie jest już tak bardzo zainteresowany graczem „Aptekarzy”.

Cały czas śledzimy rozwój Floriana Wirtza. Gdybyśmy tego nie robili, to byłoby to nieprofesjonalne z naszej strony – wspomniał jakiś czas temu Salihamidzic.

Jak donosi niemiecki „Abendzeitung Muenchen”, mistrzowie Niemiec zdystansowali się się od planów pozyskania Wirtza. Powodem nie są tylko finanse, lecz chęć budowania przyszłości zespołu na talentach z własnej akademii, czyli Campusu bawarskiego klubu.

Ponadto „Bawarczycy” traktują wspomnianego wyżej Paula Wannera jako nowego i swojego Wirtza. Władze Bayernu są przekonani i mocno wierzą w 16-latka, który ma przed sobą wielką przyszłość.

Pomocnik ma być stopniowo budowany i promowany przez Juliana Nagelsmanna, który również wysoko ceni młodego gracza. Póki co może on pochwalić się 4 występami w pierwszej drużynie, ale niewykluczone, że niebawem liczby te będą cały czas rosnąć.

Źródło: Abendzeitung Muenchen
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...