DieRoten.pl

Wagner: Bossom Bayernu powinno się zaufać

07.07.2019, 11:49:22
FotoOlimpik

Na początku sezonu 2018/19 kadra Bayernu Monachium liczyła dokładnie dwóch nominalnych napastników, ale z początkiem zimowego okienka transferowego na placu boju pozostał tylko Robert Lewandowski.

Na początku zimowego okienka transferowego w sezonie 2018/19 klub ze stolicy Bawarii opuścił Sandro Wagner, który został nowym zawodnikiem klubu TJ Teda. Warto wspomnieć, że do tej pory wychowanek FCB w 13 rozegranych meczach strzelił 2 bramki oraz zanotował asystę w chińskiej Super Lidze.

Podczas ostatniego wywiadu dla "Bild am Sonntag" niemiecki snajper poruszył wiele spraw związanych z Bayernem Monachium. Wagner jest przekonany, że z obecnym składem monachijczycy nadal sukcesywnie rok po roku będą wygrywać mistrzostwo Niemiec. Ponadto 31-latek nie wierzy, że FCB powiedziało ostatnie słowo w kwestii transferów.

W tej samej rozmowie Wagner podkreślił, że bossom "Gwiazdy Południa" powinno się zaufać i dać pracować w spokoju. Sandro zdradził także, że po zakończeniu kariery będzie chciał wrócić do klubu. Fragmenty wypowiedzi byłego już reprezentanta Niemiec znajdziecie poniżej:

Sandro Wagner na temat:

...walki FCB o mistrzostwo:

"...Bayern nadal będzie zdobywał mistrzostwo Niemiec z tym składem w kolejnych latach - nawet jeśli nie będzie już nowych wzmocnień, w co tak naprawdę nie wierzę w tym przypadku. Tylko dlatego, że Dortmund kupił 4 czy 5 nowych piłkarzy nie oznacza wcale, że automatycznie staną się lepsi jako zespół."

...zaufania dla zarządu:

"...Po prostu powinno się zaufać Kalle, Uliemu oraz Brazzo i pozwolić im pracować w spokoju. Bayern nie był zły przez ostatnie 30 lat. To prawie niedorzeczne, że jesteś wychwalany, jeśli tylko kupujesz wielu zawodników. Bardziej sensowne jest selektywne uzupełnianie składu."

...możliwego powrotu do Bayernu:

"...Na pewno widziałbym siebie w Bayernie po zakończeniu kariery. Uli mi powiedział, że drzwi zawsze pozostaną dla mnie otwarte, mam wspaniałe stosunki z klubem. Bossowie FCB znają moje plany, ponieważ dyskutowaliśmy już o tym."

...celów w karierze:

"... Miałem zawsze trzy główne cele w karierze: Zagrać profesjonalnie w piłkę w Bayernie, zagrać w kadrze narodowej Niemiec oraz zarobić wiele milionów."

...odejścia Hummelsa:

"...Jedyną rzeczą, która mnie tak naprawdę martwi, jest fakt, że Mats Hummels będzie teraz grał dla Borussii Dortmund. Osobiście nie spodobało mi się to, ale po rozmowie z nim jestem w stanie zrozumieć go w 100%, niestety."

 

źródło: BR Sport

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)13.07.2019 13:16
Przewidział wynik 5:1 z Eintrachtem w ostatniej kolejce. Oby teraz też miał rację.
08.07.2019 18:16
szczerości mu odmówić nie można... rozkręcaj się dalej w Chinach :-)
07.07.2019 16:42
Ciężko zaufać komuś, kto był oszustem podatkowym - tak pół żartem, bez spiny :P
07.07.2019 13:40
Uli tak wszystkich przygarnia a ciekawe jakie stanowiska obejmą?
07.07.2019 13:02
Lizidup kolejny, który chce po zakończeniu kariery wskoczyć na stołek.
07.07.2019 12:39
Każdy kibic czeka na transfery i z pewnością będzie czekał najdłużej aż do zamknięcia okienka, ale tu chodzi o co innego - po co było mówione, że Bayern będzie chciał załatwić sprawę transferów jak najszybciej, aby wyprzedzić w tym konkurencję...
07.07.2019 12:03
Ciekawe co też Mats powiedział dla Sandro, iż ten po rozmowie rozumie go w 100%.
07.07.2019 11:58
Sandro właśnie zdobył 3 bramke w swojej chińskiej przygodzie.