DieRoten.pl

Wagner: To będzie zrozumiałe, jeśli Bayern ściągnie bramkarza

18.01.2023, 11:17:23

Od kilku tygodni jednym z głośniejszych tematów w niemieckim świecie piłki nożnej są kontuzja Manuela Neuera oraz poszukiwania nowego bramkarza przez FCB.

Każdego dnia jesteśmy zasypywani kolejnymi doniesieniami w sprawie poszukiwań nowego golkipera, zaś w mediach możemy co jakiś czas przeczytać opinię ekspertów niemieckiej piłki odnośnie sytuacji bramkarskiej w Bayernie Monachium.

Tym razem na łamach „Deutsche Presse-Agentur” swoje zdanie wyraził były napastnik bawarskiego klubu – Sandro Wagner. Niemiec zaznaczył, że choć warto zaufać Svenowi Ulreichowi, to z drugiej strony zrozumie, jeśli „Bawarczycy” ściągną nowego bramkarza.

− To jest złożona kwestia. Pytanie brzmi: Kiedy wróci Manu i w jakim stopniu wróci? Jeśli Manu wróci latem i zaufacie Ulle, to możecie obejść się bez nowego bramkarza, oczywiście pod warunkiem, że Ulle pozostanie sprawny – powiedział Wagner.

− Ale jeśli coś miałoby się stać Ulle, to za nim masz tylko młodych bramkarzy. Wejście w ten sposób do Ligi Mistrzów i Bundesligi uważam za ryzykowne. Dlatego też jestem w stanie zrozumieć, jeśli sprowadzi się kogoś innego w miejsce Manu – podsumował Sandro Wagner.

Jeśli mowa o nowym bramkarzu, to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym tygodniu do ekipy rekordowego mistrza Niemiec dołączy Yann Sommer (Gladbach pracuje już nad pozyskaniem w jego miejsce Omlina z Montpellier).

źródło: DPA

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)18.01.2023 20:44
I dobrze, że Sommer już jest kupiony.
18.01.2023 18:06
Transfer został dziś dopięty i wiosna zapowiada się bardziej spokojnie, pytanie co dalej? Tematu Nuebela nie poruszam bo dla mnie ten bramkarz już do nas nie wróci, teraz miał szansę i nie przyszedł więc koniec tematu. Druga sprawa to Ulreich, każdy wie że to bramkarz średni ale na pewno gdzieś z tyłu głowy miał wizję gry na wiosnę, takimi ruchami klub udowodnił że nie do końca mu ufa. Po trzecie co będzie gdy wróci Manu? czy Sommer przyjmie rolę rezerwowego? Naprawdę zapowiada się ciekawe lato.
18.01.2023 16:09
Oby udało się dopiąć już dziś transakcje.