DieRoten.pl
Reklama

W tym tygodniu pożegnalny mecz Pizarro

fot.
Reklama

Bez wątpienia emerytowany już Claudio Pizarro jest jedną z największych legenda niemieckiej i peruwiańskiej piłki – w końcu napastnik rozegrał 489 spotkań w Bundeslidze!

Peruwiańczyk zalicza się również do legend Bayernu Monachium oraz Werderu Bremy – biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, dla obu tych klubów Claudio miał okazję wystąpić w 647 meczach o stawkę, w których to strzelił 278 bramek.

43-latek na piłkarską emeryturę zdecydował się oficjalnie po zakończeniu sezonu 2019/20. Niestety, ale z powodu pandemii koronawirusa nie zorganizowano wówczas pożegnalnego spotkania Pizarro. Plany zostały wstrzymane zarówno przez monachijczyków, jak i bremeńczyków.

Na całe szczęście już 24 września bieżącego roku, na Weserstadion w Bremie odbędzie się pożegnanie peruwiańskiego snajpera. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, w pojedynku tym wezmą udział jego koledzy z FCB, Werderu oraz reprezentacji narodowej Peru.

Wedle opublikowanych niedawno informacji „Sport1”, Claudio zagra po równo w każdym z zespołów, zaś swój udział w nadchodzącym meczu potwierdzili już między innymi Franck Ribery, Dante czy też Philipp Lahm.

Bogata kariera i liczne tytuły

W trakcie swojej przygody z Bayernem, Claudio rozegrał w sumie 326 spotkań, zaś jego dorobek w tym czasie to 125 bramek oraz 53 asysty. Ponadto razem z kolegami sięgnął po 19 tytułów (w tym po potrójną koronę w 2013 roku). Warto wspomnieć, że od września 2020 roku Pizarro jest ambasadorem FCB.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...