Volland z rekordem najszybciej zdobytego gola

Sinsheim - Kevin Volland wyrównał rekord najszybciej strzelonej bramki w przegranym 1:2 meczu z Bayernem Monachium, który ostanie dwadzieścia minut spotkania grał w dziesiątkę. Błąd Davida Alaby został wykorzystany przez niemieckiego napastnika, który bez namysłu uderzył na bramkę i pokonał Manuela Neuera.

Volland dzięki trafieniu na 1:0 w dziewiątej sekundzie wyrównał rekord najszybciej strzelonej bramki należącego do Karima Bellarabiego.

Bramka Kevina Vollanda była 48,683 trafieniem w historii Bundesligi. Co więcej była to pierwsza bramka stracona przez Bayern Monachium w pierwszej minucie od momentu pokonania Hoffenheim 2:1 21 września 2010 roku. Ciekawostką może być fakt, iż Mario Götze nie strzelił bramki od 14 lutego 2015 roku.

Volland po meczu powiedział: "To był prezent. Byłem w odpowiednim miejscu i mogłem zareagować odpowiednio po błędnym podaniu."