DieRoten.pl
Reklama

Vidovic z krajowym dubletem w Dinamo

fot. Obraz jorono z Pixabay
Reklama

Sezon 2023/2024 dobiegł już końca w wielu europejskich ligach – dotyczy to również chorwackiej SuperSport HNL, gdzie okazję występować miał wypożyczony z Bayernu Gabriel Vidovic.

Przypomnijmy raz jeszcze – pod sam koniec letniego okienka transferowego w 2023 roku, monachijczycy zdecydowali się na wypożyczenie utalentowanego Gabriela Vidovica do pierwszoligowego Dinamo Zagrzeb.

Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, albowiem młody skrzydłowy odnalazł się świetnie w nowym miejscu i zaliczył bardzo dobry sezon, w którym to miał okazję rozegrać łącznie 40 spotkań, z czego 9 z nich w rozgrywkach Ligi Konferencji UEFA dla chorwackiego klubu.

Jakby tego było mało, to 20-latek wraz z kolegami sięgnął po krajowy dublet – mowa nie tylko o mistrzostwie, ale i również Pucharze Chorwacji.

Ogólnie rzecz biorąc wychowanek „Gwiazdy Południa” licząc chorwackie i europejskie rozgrywki, zaliczył udział przy 12 bramkach (9 goli i 3 asysty) w 40 meczach dla ekipy „Modri”, spędzając na boiskach łącznie ponad 2000 minut, stając się tym samym jednym z najskuteczniejszych graczy w zespole.

Transfer definitywny?

Na ten moment nie wiadomo, jaka dalsza przyszłość czeka Vidovica. Obecnie zakłada się, że powróci on do Monachium, choć rok temu Bayern i Dinamo ustaliły opcję ewentualnego wykupu Gabriela na sumę około 4 milionów euro.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...