DieRoten.pl
Reklama

„Rummenigge mógłby zostać nowym prezydentem UEFA”

fot.
Reklama

Jak już wszyscy doskonale wiemy, wielkie plany 12 klubów o utworzeniu nowych rozgrywek pod nazwą Superligi zakończyły się absolutną klęską założycieli.

Nie minęły nawet 24 godziny, zanim poszczególny kluby zaczęły wyłamywać się z Superligi, po tym jak opinia publiczna ze środowiskiem piłkarskim i kibicowskim na czele, wyraziła bardzo krytycznie swoje niezadowolenie. Wszystko to, doprowadziło do wielu zmian w UEFA.

W wyniku podjętych działań, do Komitetu Wykonawczego UEFA jako przedstawiciel Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) powrócił prezes Bayernu, czyli Karl-Heinz Rumenigge. Ostatnio na łamach „Kickera” na temat powrotu Niemca wypowiedziało się kilka ważnych osobistości w niemieckiej piłce.

Ponadto swoje zdanie wyraził również obecny wiceprezes UEFA – Michael van Praag – który dostrzega w „Kalle” potencjalnego kandydata na stanowisko prezydenta Unii Europejskich Związków Piłkarskich w przyszłości.

Rudi Voeller (Bayer 04 Leverkusen):

‒ Będzie dobrym mediatorem w tych trudnych czasach. Karl-Heinz jest atutem dla zarządu UEFA. Ufam, że Kalle stanie się przynajmniej nowym silnym człowiekiem w strukturach UEFA.

Joerg Schmadtke (VfL Wolfsburg):

‒ Liczę, że teraz zostanie znaleziona wyraźna droga do pojednania lub przynajmniej droga komunikacji. Kalle ma bardzo dobre kontakty w kraju i za granicą. Ma na uwadze nie tylko te bardzo duże, ale i te małe klubu. Ponadto Rummenigge znajduje posłuch i potrafi moderować.

Stephan Schippers (Gladbach):

‒ Świetnie, że Rummenigge powrócił na dawne stanowisko. Bayern w imponujący sposób wyraził swoją postawę w stosunku do Superligi.

Oliver Mintzlaff (RB Lipsk):

‒ To doskonały wybór! Z nim, niemiecki futbol ma silny głos w tym zarządzie.

Michael van Praag (wiceprezes UEFA):

‒ Powrót Rummenigge do UEFA to coś wielkiego, ponieważ on patrzy na szeroki obraz. Jeśli kiedyś Aleksander Ceferin zmęczy się swoją obecną pracą, to jestem w stanie bardzo dobrze wyobrazić sobie Rummenigge jako jego następcę.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...