DieRoten.pl

Van Gaal wspomina współpracę z Schweinsteigerem

01.04.2022, 09:51:36

Kilka dni temu w ramach czwartej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej, na Johan Cruijff Arenie w Amsterdamie, odbył się mecz towarzyski pomiędzy Holandią a Niemcami.

Co prawda podopieczni Hansiego Flicka wypracowali sobie wiele dogodnych okazji bramkowych, ale koniec końców pojedynek w Amsterdamie zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola dla „Die Mannschaft” zdobył Thomas Mueller.

Po zakończeniu spotkania, przed kamerami telewizji „Sky”, krótkiego wywiadu udzielił Louis van Gaal, czyli selekcjoner Holendrów, który w przeszłości prowadził Bayern. Jak można było się spodziewać – nie mogło też zabraknąć pytań o FCB i Bastiana Schweinsteigera, który pełnił tamtego wieczoru rolę eksperta.

− Bastian Schweinsteiger? Był liderem naszej drużyny. Grał wcześniej na prawej pomocy, ale ja chciałem go w środku pola – powiedział Van Gaal.

− Myślę, że to bardzo dobrze się sprawdziło. Zdobyliśmy mistrzostwo i puchar. Byliśmy też w finale Ligi Mistrzów - ale nie było tam tak dobrze... – podsumował Louis van Gaal.

Basti pełni obecnie rolę eksperta w niemieckiej telewizji, ale sam Schweinsteiger nie wyklucza, że w przyszłości mógłby wrócić do piłkarskiego biznesu – jedną z opcji jest przede wszystkim Bayern, gdzie drzwi stoją dla niego otworem.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)01.04.2022 21:24
"Basti" pewnego dnia wróci do Bayernu.
01.04.2022 19:06
To nie van Gall był problemem Schweiniego w MU tylko ten portugalski prostak i d00pek murińo, a swoją drogą to bardzo dużo zawdzięczamy Louisowi:
- wprowadził Thomasa nikomu nieznago piłkarza z rezerw
- zrobił ze Schweiniego króla środka
01.04.2022 18:04
Poszedł za trenerem do Anglii czyli współpraca układała się wzorowo:) Ja byłem trochę zdołowany bo liczyłem że karierę zakończy u nas.
01.04.2022 13:47
Na pewno Schweinsteiger nie wspomina dobrze tego, że dał namówić się Van Gaalowi na grę w United.
01.04.2022 13:05
Jak usłyszałem za ile i w jakich okolicznościach poszedł do MU, to aż schowałem głowę w dłonie.