DieRoten.pl
Reklama

Van Gaal wspomina współpracę z Schweinsteigerem

fot.
Reklama

Kilka dni temu w ramach czwartej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej, na Johan Cruijff Arenie w Amsterdamie, odbył się mecz towarzyski pomiędzy Holandią a Niemcami.

Co prawda podopieczni Hansiego Flicka wypracowali sobie wiele dogodnych okazji bramkowych, ale koniec końców pojedynek w Amsterdamie zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola dla „Die Mannschaft” zdobył Thomas Mueller.

Po zakończeniu spotkania, przed kamerami telewizji „Sky”, krótkiego wywiadu udzielił Louis van Gaal, czyli selekcjoner Holendrów, który w przeszłości prowadził Bayern. Jak można było się spodziewać – nie mogło też zabraknąć pytań o FCB i Bastiana Schweinsteigera, który pełnił tamtego wieczoru rolę eksperta.

− Bastian Schweinsteiger? Był liderem naszej drużyny. Grał wcześniej na prawej pomocy, ale ja chciałem go w środku pola – powiedział Van Gaal.

− Myślę, że to bardzo dobrze się sprawdziło. Zdobyliśmy mistrzostwo i puchar. Byliśmy też w finale Ligi Mistrzów - ale nie było tam tak dobrze... – podsumował Louis van Gaal.

Basti pełni obecnie rolę eksperta w niemieckiej telewizji, ale sam Schweinsteiger nie wyklucza, że w przyszłości mógłby wrócić do piłkarskiego biznesu – jedną z opcji jest przede wszystkim Bayern, gdzie drzwi stoją dla niego otworem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...