DieRoten.pl

Upamecano: Bayern pozostaje Bayernem

08.10.2021, 09:14:12
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Na początku letniego okienka transferowego w 2021 roku, nowym zawodnikiem klubu ze stolicy Bawarii został utalentowany Dayot Upamecano.

reklama

reklama

Francuz trafił na Allianz Arenę z RB Lipsk za sumę 42,5 mln € (Bayern skorzystał z klauzuli odejścia zawartej w umowie Francuza z RBL) i podpisał z „Bawarczykami” umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2026 roku.

Nie tak dawno temu Dayot Upamecano udzielił obszernego wywiadu dla „L’Equipe”, w którym poruszył temat zwycięskiej mentalności FCB, poczucia rodziny w bawarskim klubie oraz decyzji o przyjęciu oferty mistrzów Niemiec, choć jak przyznał – miał też inne propozycje.

− Bayern pozostaje Bayernem. To duży klub, który co roku chce wygrywać wszystko, co jest możliwe do zdobycia. Ten klub napisał już świetną historię, ale my chcemy więcej. Możemy dalej wygrywać, nie ma rzeczy niemożliwych – powiedział Upamecano.

− Nawet wcześniej, kiedy grałem w Lipsku, zawsze miałem wrażenie, że Bayern jest jak rodzina. Zawsze trzymają się razem, niezależnie od tego, czy wygrywają, czy przegrywają. Byłem też pod wrażeniem ich mentalności − to prawda, że zawsze chcą wygrywać – mówił dalej.

− Usiadłem z całą moją rodziną i podjąłem decyzję. Rozmawiałem z wieloma osobami i wszyscy mówili tylko pozytywne rzeczy o tym klubie. Dla mnie było wtedy jasne, że chcę przenieść się tylko tutaj, choć miałem też inne oferty – podsumował Dayot Upamecnao.

Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole „Gwiazdy Południa”, Dayot rozegrał łącznie 9 spotkań. Mimo dwóch słabszych występów (z Gladbach i Eintrachtem), Upamecano zbiera liczne pochwały za swoją dotychczasową grę dla Bayernu.

źródło: L'Equipe

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama16.10.2021 10:52
Super transfer i oby dalej się rozwijał.
08.10.2021 16:00
@ufir a jaki piłkarz nie miał ostatnio udanego występu przeciwko 8arcelonie ? :). A tak na serio to świetny transfer Bayernu, który z każdym sezonem będzie lepszy.
08.10.2021 14:32
Życzmy temu panu samych występów jak przeciwko Barcelonie
08.10.2021 14:00
Bardzo dobra decyzja, zarówno samego piłkarza jak i klubu.