DieRoten.pl

Ulreich: Premier League? To moje małe marzenie

26.01.2018, 09:27:09
Photogenica

Od momentu ponownej kontuzji Manuela Neuera dostępu do bramki bawarskiego klubu pełni Sven Ulreich. Mimo początkowych problemów Niemiec odzyskał rytm meczowy i stał się fundamentem defensywy FCB.

Podczas swojego ostatniego wywiadu Sven Ulreich wypowiedział się między innymi na temat swoich szans na wyjazd na mistrzostwa Świata w Rosji. Wielu niemieckich ekspertów jest przekonanych, że jeśli Ulreich utrzyma swoją obecną dyspozycję, to posiada spore szanse, aby udać się na Mundial.

Ulreich odniósł się także do swojej przyszłości w bawarskim zespole − jak dobrze wiemy obecna umowa 29-letniego Niemca wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Sven po raz kolejny wyjawił, że na wiosnę będzie prowadził rozmowy z Bayernem.

− Jestem realistą. Bramkarze tacy jak Fahrmann czy Bernd Leno grają w tym międzynarodowym biznesie od lat. Dlatego też byłoby to nieco niesprawiedliwe, gdyby ktoś taki jak ja pojechał na Mundial. Ktoś taki, który wrócił na kilka miesięcy i rozegrał zaledwie kilka spotkań powiedział Sven Ulreich.

− Jeśli Manuel Neuer odzyska sprawność, to będzie grał, zaś ja usiądę na ławce. Uzgodniliśmy już, że wiosną spotkamy się, aby przedyskutować sprawę mojej przyszłości mówił dalej Niemiec.

− Transfer do Premier League? Zawsze miałem to na uwadze, w sumie to moje małe marzenie. Wszystko jednak musi ze sobą współgrać, aby coś takiego mogło się zdarzyć zakończył golkiper "Die Roten".

Na ten moment Sven Ulreich rozegrał dla zespołu "Gwiazdy Południa" łączną liczbę 23 spotkań. Ogółem Niemiec stracił jak na razie 22 bramki, zaś 8-krotnie zachowywał czyste konto.

źródło: Twitter
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama27.01.2018 00:13
Idealny bramkarz rezerwowy właśnie w razie jakiejś kontuzji pierwszego golkipera. Nie ma co się dziwić, że chce grać, jest ambitny i trzeba to uszanować. Jak wróci Manu to tak jak powiedział - zasiądzie z powrotem na ławce rezerwowych a to go nie satysfakcjonuje. Dobrze, że w tym sezonie gra na solidnym poziomie, podnosi nieco swoją wartość i dzięki temu zarobimy na nim te parę groszy więcej.

FCB!
26.01.2018 22:15
Ja nie robię z niego dziadka, bardziej chodzi mi o to że nigdy nie miał styczności z reprezentacją, ten temat do dla niego nowość. Neuer czy Ter Stegen są monitorowani przez reprezentację od wielu lat a trzecim bramkarzem powinien być ktoś młody, przyszłość kadry, bramkarz który będzie kiedyś numerem jeden. Ja wiem że dla bramkarza wiek 29 lat to wcale nie dużo, ale moim zdaniem Low nie będzie brał go pod uwagę.
26.01.2018 20:12
W jakim wieku... przecież 29 lat dla bramkarza to jak 24 lata dla zawodnika z pola, nie róbmy ze Svena dziadka u schyłku kariery :) a że nie pojedzie na MŚ to inna kwestia ;)
26.01.2018 18:36
Bardzo mądra wypowiedz, też uważam że na mundial nie pojedzie. Trener Low ma już od kilku lat hierarchię bramkarzy i jedna runda nie jest w stanie tego zmienić, tym bardziej że Ulreich swoje lata już ma. Gdyby był młodszy to ok, można by było dać mu szansę, ale nie w takim wieku.
26.01.2018 13:14
Mam nadzieję, że odejdzie... fajny, skromny, poukładany chłopak, który przy regularnej grze naprawdę trzyma poziom... acz zgadzam się, że pewną rezerwę obaw względem niego zawsze mam... niemniej jest za młody (jak na bramkarza) i za dobry, żeby spędzić najlepsze lata kariery na ławce...
Mam wielką nadzieję, że Manu po powrocie ponownie będzie niezniszczalny, a wtedy lepiej dla Svena by odszedł... gdzie by nie grał, naprawdę będę mu kibicował, bo super facet
26.01.2018 10:13
Gra coraz lepiej i nie dziwne że nie będzie chciał siedzieć znów na ławce. Teraz gra bardzo dobrze, nogami też fajnie ale dla mnie to taka tykająca bomba, w sumie nigdy niewiadomo czy nie zrobi jakiegoś babola. Ale póki co kilka meczów nam wybronił.
26.01.2018 09:40
Sven nie mów tego głośno bo przyjdą z PL i cię nam zabiorą :)

reklama