Ulreich: Możemy być szczęśliwi z wygranej

Po dwóch tygodniach przerwy, wczoraj swoje dwunaste spotkanie w sezonie 2023/24 rozegrali podopieczni Thomasa Tuchela.

W pierwszym spotkaniu po przerwie reprezentacyjnej, mistrzowie Niemiec pokazali się z dobrej strony i pokonali na wyjeździe FSV Mainz 3:1 po bramkach Kingsleya Comana, Harry’ego Kane’a oraz Leona Goretzki.

Warto odnotować, że dla monachijczyków było to pierwsze zwycięstwo na MEWA Arenie od dłuższego czasu, albowiem 3 poprzednie mecze w Moguncji kończyły się porażkami FCB. Swojego zadowolenia z faktu wygranej nie krył bramkarz Sven Ulreich, który popisał się m. in. fenomenalną interwencją w pierwszej połowie przy uderzeniu Lee.

− Myślę, że możemy być szczęśliwi, że w końcu udało nam się tutaj wygrać w Moguncji. Zdobyliśmy bramki, graliśmy dobrze z przodu i byliśmy dobrzy w pojedynkach. Ogólnie zagraliśmy dobrze – powiedział Ulreich.

− Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny mecz, ponieważ w ostatnich latach wiele razy mieliśmy problemy się z Mainz. Zagraliśmy jak należy w wielu aspektach gry – dodał.

− Co do mojej interwencji w pierwszej połowie – po to właśnie się trenuje. Przede wszystkim cieszę się, mogłem obronić tę sytuację – podsumował Sven Ulreich.

Od początku sezonu 2023/24, Sven Ulreich miał okazję wystąpić już w 11 meczach o stawkę, w których to stracił łącznie 14 bramek. Ponadto Niemiec zachował także 3 czyste konta w tym czasie.

Źródło: FCB.de / Sky