Udany debiut Daviesa, Bayern II zwycięski

Kolejne zespoły Bayernu Monachium mają za sobą mecze ligowe. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali między innymi zawodnicy drugiej drużyny FCB.

FCB II

FC Bayern II 3:0 (1:0) FC Ingolstadt II

Nie dalej jak wczoraj podopieczni Holgera Seitza w meczu inaugurującym rundę wiosenną odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Tym razem monachijczycy pokonali na własnym podwórku ekipę FC Ingolstadt II 3:0 po hat-tricku Woo-yeong Jeong, który pokazał się z bardzo dobrej strony i potwierdził, że znajduje się w doskonałej formie.

Druga drużyna „Gwiazdy Południa” zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 47 punktów. Przewaga monachijczyków nad drugim w tabeli VfB Eichstatt wynosi obecnie 3 oczka, jednakże na uwadze trzeba mieć fakt, iż Kwasi Wriedt i spółka mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Umocniliśmy na się na swojej pozycji w tabeli. Zagraliśmy dobrze przeciwko świetnie zorganizowanej drużynie, która była optymalnie dostosowana do naszego stylu gry – powiedział po meczu Holger Seitz.

Bayern zaczął bardzo dobrze, albowiem w piątej minucie Buntica pokonał Woo-yeong Jeong. W 13. minucie powinno być już 2:0, ale świetną okazję zmarnował Wriedt. Ingolstadt momentami również atakował bramkę, więc Fruechtl kilkukrotnie musiał interweniować. Przed przerwą bliscy szczęścia byli jeszcze Jeong oraz Davies, ale wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Akcja toczyła się dalej, zaś w 68. minucie z dobrej strony pokazał się Fruechtl. Końcówka meczu należała już do podopiecznych Seitza – w 75. oraz 82. minucie hat-tricka skompletował Jeong. Warto nadmienić, iż nie tylko młody Koreańczyk pokazał się z bardzo dobrej strony, albowiem świetny mecz rozegrał Alphonso Davies.

Skład: Fruechtl - Tuerkkalesi (86’ Senkbeil), Mai, Awoudja, Koehn - Jeong (88’ Welzmueller), Feldhahn, Shabani - Nollenberger (71’ Rochelt), Wriedt, Davies

Bramki: 1:0, 2:0, 3:0 Jeong (5’, 75’, 82’)

FCB U17

Stuttgarter Kickers U17 0:2 (0:1) FC Bayern U17

Podopieczni Miroslava Klose nie zwalniają tempa! W ubiegłą sobotę zawodnicy Bayernu do lat siedemnastu w meczu wyjazdowym rozprawili się z ekipą Stuttgarter Kickers U17. Bramki dla „Gwiazdy Południa” zdobywali kolejno Malik Tillman oraz Luca Denk.

Sytuacja w tabeli ligowej wygląda bardzo dobrze dla młodych „Bawarczyków”, albowiem FCB U17 z dorobkiem 45 punktów zajmuje pierwsze miejsce z przewagą 3 oczek nad Hoffenheim U17. Warto także nadmienić, iż Manuel Kainz i spółka mają jeszcze do rozegrania jeden zaległy pojedynek ligowy.

To było trudne spotkanie, z naciskiem na walkę i wiele intensywnych pojedynków. Chłopcy poradzili sobie jednak z tym i pokazali, że bardzo im zależało na zwycięstwie – powiedział po meczu Klose.

Pierwszy okres spotkania był bardzo wyrównany, zaś obie drużyny nie wypracowały sobie zbyt wiele okazji. W 27. minucie Stuttgarter zostało nagrodzone karnym, ale rywale FCB nie wykorzystali jedenastki. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy trafieniem popisał się Tillman. Druga część pojedynku była bardzo podobna do poprzedniej. Mimo zaraz po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Luca Denk, który to popisał się uderzeniem z 16 metrów. Po godzinie gry Stuttgarter ponownie otrzymał rzut karny, ale i tym razem górą był Manuel Kainz. Wynik nie uległ już zmianie i monachijczycy zasłużenie zwyciężyli 2:0.

Skład: Kainz – Herold, Lawrence, Reinelt (73. Hofmann), Brueckner – Fust, Denk – Tillman, Rhein, Guenther – Halbich (80. Marusic)

Bramki: 0:1 Tillman (40’), 0:2 Denk (46’)

FCB Frauen

Udanym weekendem mogą także pochwalić się kobiety Bayernu Monachium, które pokonały wczoraj na wyjeździe ekipę TSG Hoffenheim 1:0. Bramkę na wagę bardzo cennego zwycięstwa zdobyła w dwudziestej piątej minucie Simone Laudehr.

Podopieczne Thomasa Woerle po piętnastu kolejkach zajmują na ten moment drugą lokatę w tabeli ligowej, tuż za plecami VfL Wolfsburg. Obie drużyny mają tyle samo punktów na swoim koncie (po 38), ale „Wilczyce” posiadają znacznie lepszy bilans bramkowy w porównaniu do piłkarek „Gwiazdy Południa”.

− Po ciężko zapracowanym zwycięstwie nad Wolfsburgiem spodziewaliśmy się trudnego meczu. Spotkanie było wyrównane, ale udało nam się. Jesteśmy szczęśliwi, że zaczęliśmy ten rok od dwóch ważnych zwycięstw – powiedział po meczu Woerle.

Pierwsze minuty należały do zawodniczek Hoffenheim, ale po kwadransie gry, to Bayern przejął inicjatywę. Świetne okazje miały m. in. Leupolz oraz Laudehr, ale wynik nie ulegał zmianie. W 25. minucie żeńska sekcja FCB wyszła na prowadzenie – dogranie Daebritz z rzutu rożnego wykorzystała Simone Laudehr. Po zmianie stron TSG nie poddawało się i walczyło jak równy z równy. Choć piłkarki „Die Roten” miały więcej z gry, to nie udało im się tego przełożyć na kolejne gole. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i monachijki po ciężkim boju zgarnęły pełną pulę.

Skład: Zinsberger - Lewandowski, Beerensteyn, Leupolz, Roord (82’ Lohmann), Hendrich, Wenninger (46’ Skorvankova), Laudehr, Schweers, Islacker (65’ Rolfoe), Daebritz

Bramki: 0:1 Laudehr (25’)