Udana inauguracja Bundesligi w wykonaniu Bayernu

Nie było niespodzianki w spotkaniu 1. kolejki Bundesligi w Monachium. Na Allianz-Arena, wzmocniony piłkarzami z najwyższej półki, Bayern gładko wygrał z Hansą Rostock 3:0 (1:0). Tymi, którzy pogrążyli beniaminka Bundesligi, byli Miroslav Klose i Luca Toni. Niemiec wpisał się na listę strzelców dwukrotnie (66. i 85. minuta), a Włoch raz trafił do siatki rywala (14.).

Hitzfeld delegował do gry przewidywaną jedenastkę z wyjątkiem jednej pozycji. Mało kto przypuszczał, że w wyjściowej jedenastce pojawi się kontuzjowany przez ostatnie tygodnie Toni. "Generał" zdecydował się jednak wystawić włoskiego snajpera od pierwszej minuty u boku Klose. Obsadzenie reszty pozycji nie stanowiło zaskoczenia.

Bawarczycy zaczęli mecz niezwykle efektownie, od szturmu na bramkę beniaminka z Rostocku. Już po 63 sekundach Franck Ribery stanął przed dobrą szansę na zdobycie gola po podaniu Klose. Chwilę później bramkarz Stefan Waechter obronił uderzenie Marka van Bommela. W kolejnych minutach były golkiper Hamburger SV miał wiele okazji do zademonstrowania swoich możliwości.

W 3. minucie Waechter wspaniale wybronił strzał Riberyego z prawej strony pola karnego. 7 minut później z 35 metrów gola próbował zdobyć Lucio, ale tym razem Waechter nie musiał interweniować, ponieważ piłka poszybowała dość nieznacznie nad poprzeczką. W 14. minucie bramkarz gości prawidłowo zachował się przy rzucie wolnym Riberyego.

Już po kwadransie gry 69.000 widzów na Allianz-Arena miało powody do radości. Bawarczycy zaprezentowali szybką i składną kombinację, która zakończyła się zdobyciem pierwszej bramki. Najpierw Bastian Schweinsteiger zagrał prostopadle do Klose, ten w polu karnym zachował się bardzo przytomnie i widząc, że na lepszej pozycji znajduje się Toni, odegrał do Włocha, który z bliskiej odległości strzelił spokojnie do pustej bramki Hansy, zdobywając w ten sposób swojego pierwszego gola w debiucie w Bundeslidze.

W kolejnych minutach Bayernowi nie brakowało okazji do podwyższenia wyniku. Waechter zatrzymywał jednakże strzały Schweinsteigera (24.), Marcella Jansena (24.) i przede wszystkim Klose (28.), który znalazł się "sam na sam" z bramkarzem. Hansa próbowała jedynie gry z kontrataku, która przynosiła jednak niewiele i Oliver Kahn w bramce Bayernu pozostawał praktycznie niezatrudniony.

Po zmianie stron obraz gry pozostał niezmieniony. Bawarczycy wywierali na rywalu dużą presję, a Hansa rzadko przechodziła z piłką przez linię środkową na połowę gospodarzy. Najpierw z bliskiej odległości strzelał Toni (46.), później głową spudłował Lucio (53.), następnie z 22 metrów przestrzelił van Bommel, a Toni ponownie nie trafił, tym razem głową. W 66. minucie wreszcie Waechter zachował się źle przy strzale Philippa Lahm, odbił piłkę przed siebie, gdzie czaił się Klose, który skierował ją spokojnie do bramki.

Trzy minuty później Waechter końcami palców sparował strzał Schweinsteigera. Zmiennik "Schweiniego", Hamit Altintop nieznacznie chybił w 81. minucie z rzutu wolnego.

5 minut przed końcowym gwizdkiem wynik na 3:0 ustalił strzałem głową Klose, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Lahma z prawej strony. Na końcówkę za "Miro", który tego dnia zdobył dwa gole i jednego wypracował, wszedł młody Sandro Wagner z drugiej drużyny Bayernu, był to jego debiut w meczu Bundesligi. W ostatniej akcji meczu Bawarczycy mogli jeszcze zdobyć gola na 4:0, ale van Bommel, który wbiegł z piłką w pole karne gości, zbyt mocno podawał do Toniego, który minął się z piłką i nie zdobył tym samym swojej drugiej bramki tego dnia.

BAYERN MONACHIUM - HANSA ROSTOCK 3:0 (1:0)

BAYERN: Kahn - Lahm, Lucio, Demichelis, Jansen - Schweinsteiger (74. Altintop), van Bommel, Ze Roberto, Ribery (79. Sosa) - Klose (87. Wagner), Toni

Ławka rezerwowych: Rensing, Lell, van Buyten, Ottl

HANSA: Waechter - Lense, Sebastian, Orestes, Pearce - Stein, Beinlich (60. Buelow), Rahn (60. Langen) - Yelen (83. Menga) - Kern, Cetkovic

Sędzia: Markus Schmidt (ze Stuttgartu)

Widzów: 69.000 (komplet)

Gole: 1-0 Toni (14.), 2-0 Klose (66.), 3-0 Klose (85.)

Żółte kartki: - / Stein, Beinlich, Orestes