U19 z mistrzostwem południa!

Nie tylko seniorzy Bayernu Monachium czy ekipy U17 zdobyli mistrzostwa w tym sezonie − w ubiegły weekend mistrzostwo Bundesligi regionu południowego zdobyli także zawodnicy Bayernu U19!

W ubiegłą sobotę Bayern Monachium U19 zdobył mistrzostwo południa! Juniorzy bawarskiego zespołu rozbili SpVgg Greuther Fuerth aż 5:0, podczas ich główni rywale do mistrzostwa − K'lautern U19 − zostali rozbici przez juniorów Eintrachtu Frankfurt 5:3.

Wynik spotkania w Fuerth otworzył w 19. minucie Yousef Emghames, zaś na trzy minuty przed końcem spotkania na 0:2 podwyższył Manuel Wintzheimer z rzutu karnego.

Po zmianie stron podopieczni Holgera Seitza nie mieli zamiaru odpuszczać, czego efektem były kolejne trzy bramki. W 58. minucie swojego drugiego gola w tym sezonie ligowym zdobył Maxime Awoudja.

Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania na 0:4 podwyższył jeden z najbardziej utalentowanych młodych "Bawarczyków", czyli Timothy Tillman, który uznawany jest za przyszłość Bayernu Monachium.

Pięć minut później gospodarzy dobił po raz drugi Manuel Wintzheimer, który ma na swoim koncie już 14 bramek. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, dlatego też Bayernu U19 w związku z porażką 1.FC Kaiserslautern U19 mógł świętować zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Do końca sezonu pozostało jeszcze tylko jedno spotkanie − 6 maja o 13:00 podopieczni Holgera Seitza zagrają na wyjeździe z Frankfurtem U19.

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu i trenera Holgera Seitza! Ten tytuł jest w pełni zasłużony za wybitnie rozegrany sezon − gratulował młodym "Bawarczykom" Karl-Heinz Rummenigge.

Jestem szczególnie zadowolony, że zdobyliśmy mistrzostwo zarówno w kategorii U17 jak i U19. Te sukcesy pozytywnie świadczą o przyszłości klubu! − dodał jeszcze prezes FCB.

Swojego zadowolenia z wygrania młodzieżowej Bundesligi regionu południowego nie krył również sam trener zespołu U19, czyli Holger Seitz. Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że młodzi "Bawarczycy" zdobyli już swój 3. tytuł mistrzowski w historii!

Teraz możemy cieszyć się z mistrzostwa ligi i przygotowywać się na pełnym gazie czekających na nas wyzwań. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z ostatniego meczu tego sezonu i chcemy go odpowiednio ukoronować − powiedział Seitz.

SpVgg Greuther Fuerth U19 0:5 (0:2) Bayern Monachium U19

Bramki: 0:1 Emghames (20.), 0:2 Wintzheimer (43./ Rzut karny), 3:0 Awoudja (58.), 4:0 Tillman (70.), 5:0 Wintzheimer (75./Rzut karny)

Bayern U19: Hoffmann – Stingl (89.Kollmann), Awoudja, Isherwood, Tuerkkalesi (75. Meier) - Emghames, Fein (84. Shabani), Tarnat, Tillman - Crnicki, Wintzheimer (79. Hadzic)