DieRoten.pl
Reklama

U-17 z kolejnym zwycięstwem

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Jak już dobrze wiemy, w wielu młodzieżowych zespołach od tygodni trwają intensywne przygotowania do drugiej części sezonu 2022/2023.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni młodzieżowe zespoły od U-14 po U-17, rozegrały kilka spotkań towarzyskich, dzięki którym zawodnicy nie tylko nabrali niezbędnej praktyki meczowej, ale i również doświadczenia, grając przeciwko starszym rocznikom.

U-17

Podopieczni Michaela Hartmanna nie zwalniają tempa – w swoim czwartym meczu testowym, młodzi monachijczycy pokonali Union Berlin aż 5:1 i ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony przed powrotem do rozgrywek ligowych (25 lutego przeciwko TSG Hoffenheim U-17).

− Mieliśmy dużo problemów w pierwszej połowie z powodu indywidualnych błędów i zaprosiliśmy przeciwnika do szans bramkowych. W drugiej połowie poradziliśmy sobie z tym znacznie lepiej. Zmieniliśmy system, mieliśmy więcej porządku w grze i wynagrodziliśmy to sobie czterema bramkami – powiedział po meczu trener Michael Hartmann.

U-16

Niestety, ale piłkarze Bayernu do lat szesnastu nie mogą mówić o udanym weekendzie, albowiem młodzi monachijczycy w mocno osłabionym składzie, zostali pokonani przez starszych kolegów z 1. FC Heidenheim U-17 aż 7:1.

− Popełniliśmy zbyt wiele błędów. Po stronie ofensywnej nie byliśmy w stanie nadać tonu, ponieważ bardzo trudno było stworzyć sytuacje – powiedział po meczu trener Daniel Weber.

U-15

Jeśli zaś mowa o zespole U-15, to piłkarze Alexandra Moja rozbili tym razem Greuther Fuerth aż 6:1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczu o stawkę w 2023 roku. Świetny mecz rozegrał przede wszystkim Aristide Hentcho Nseke, który zdobył 2 bramki oraz dołożył 1 asystę.

− To był bardzo udany początek. Byliśmy bardzo dominujący i zdeterminowani przez cały mecz. Chłopcy utrzymali maksymalne tempo i nie odpuścili nawet po objęciu prowadzenia – powiedział po meczu trener Alexander Moj.

U-14

W przypadku ekipy Bayernu do lat czternastu, młodzi „Bawarczycy” rozbili w meczu testowym Linz 5:0 i potwierdzili tym samym swoją wysoką formę po niedawno wygranym turnieju.

− Jestem zadowolony z rozwoju chłopców. Sami nagradzają się takimi wynikami za swoją ciężką pracę na treningach – powiedział po meczu trener Raphael Sonnweber.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...