DieRoten.pl
Reklama

Transfer Wirtza nadal możliwy?

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych plotek transferowych w związku z nadchodzącym sezonem 2022/23 − wiele z nich dotyczy również Bayernu Monachium.

Jeśli mowa o ekipie rekordowego mistrza Niemiec, to jednym z wielu tematów pozostaje nadal przyszłość Floriana Wirtza, którego w Monachium chciał jeszcze Hansi Flick.

Ponadto pojawia się również wiele spekulacji odnośnie poszukiwań nowego stopera – kandydatami mają być obecnie przede wszystkim Gleison Bremer oraz Matthias Ginter. Najnowsze informacje ws. Bayernu i jego możliwych ruchów przedstawili dziś Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl w cotygodniowym podcaście „Bayern Insider”.

Dumfries nadal tematem?

Wewnątrz Bayernu powrócił temat transferu Denzela Dumfriesa. Holender mógłby grać na prawym wahadle. Ponadto dyskutuje się również o Sergino Deście. Pewnym jest, że mistrzowie Niemiec będą chcieli wzmocnić prawą obronę.

Bremer nie dla FCB?

Choć skauci Bayernu obserwują Gleisona Bremera, to jego transfer do Monachium jest raczej mało możliwy, zwłaszcza że Inter ma znajdować się na zdecydowanym prowadzeniu.

Ginter coraz bliżej Bayernu

Temat przenosin Matthiasa Gintera do Bayernu stał się ostatnimi czasy gorętszy. Kandydatem pozostaje również Nico Schlotterbeck, ale do tej pory do Freiburga czy agentów stopera nie wpłynęło żadne zapytanie.

Dodo rozwiązaniem na prawą obronę?

W przeszłości Bayern był rzeczywiście zainteresowany Dodo z Szachtaru, zwłaszcza za sprawą Hansiego Flicka. Transfer jednak nie doszedł do skutku. Obecnie jest to również mało możliwe, aby klub pozyskał na krótki czas Brazylijczyka.

Bayern pozostaje zainteresowany Wirtzem

Bayern pozostaje zainteresowany Florianem Wirtzem. Klub pozostaje w kontakcie z jego ojcem. Sam zawodnik wyobraża sobie transfer do Monachium i nie widzi konieczności wyjazdu za granicę. Transfer tego lata jest jednak wykluczony.

Wanner nowym Wirtzem?

Gdyby jednak Bayern nie pozyskał Wirtza, to klub pokłada wielką nadzieję w Paulu Wannerze. Wówczas środki mogłyby zostać przeznaczone na wzmocnienie innej pozycji.

 

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...