DieRoten.pl
Reklama

Timothy Tillman pożądany przez trenera juniorów USA

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Timothy Tillman w ostatnim czasie stał się jednym z głośnych tematów w Bayernie Monachium. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Uli Hoeness zablokował transfer młodego Amerykanina do Barcelony.

Trener kadry narodowej Stanów Zjednoczonych do lat 20 Tab Ramos  ma nadzieje, że uda mu się przekonać 18-latka, aby ten zdecydował się reprezentować USA w niedalekiej przyszłości.

Timothy urodził się w Niemczech, jednakże posiada podwójne obywatelstwo, gdyż jego ojcem jest Amerykanin. Tillman reprezentował młodzieżowe reprezentacje Niemiec. Przed rokiem zawodnik Bayernu odrzucił jednak ofertę Ramosa związaną z reprezentowaniem USA.

Warto jednak mieć na uwadze, że Tillman był już bliski przyjęcia oferty gry dla USA, jednakże w ostatnim momencie pomocnik postanowił zmienić swoją decyzję i zdecydował się na grę dla niemieckiej reprezentacji. Tab Ramos postanowił uchylić nieco „rąbka tajemnicy”.

– Mieliśmy już bilety i wszystko było nawet przygotowane. Był już gotowy do drogi, lecz w ostatnim momencie zdecydował się przyjąć ofertę niemieckiej reprezentacji – powiedział trener młodzieżówki USA do lat 20.

Mimo początkowej odmowy Ramos ma jednak nadzieję, że Tillman w przyszłości zdecyduje się wybrać grę dla kadry narodowej swojego ojca. Co więcej jego młodszy brat Malik Tillman grał już dla Stanów Zjednoczonych do lat 15.

– Moim zdaniem drzwi wciąż pozostają otwarte. Próbujemy go przekonać – zakończył Ramos, który wciąż żywi nadzieję na przekonanie 18-latka łączonego w ostatnich dniach z Barceloną.

Źródło: ESPN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...