Thiago: Moim zdaniem zasłużyliśmy na wygraną

Bayern Monachium nie zwalnia tempa w niemieckiej Bundeslidze. Wczorajszego popołudnia podopieczni Juppa Heynckesa pokonali na wyjeździe VfL Wolfsburg 2:1.

Zaraz po meczu krótkiego wywiadu dla oficjalnego serwisu "Bundesliga.de" udzielił Thiago Alcantara, który miał wczoraj okazję do gry od samego początku w oficjalnym spotkaniu po raz pierwszy od listopada minionego roku.

W rozmowie z dziennikarzem hiszpański pomocnik nie krył swojego zadowolenia z faktu powrotu na boiska ligowe oraz podkreślił, że jego zdaniem Bayern zasłużył na zwycięstwo w pojedynku z Wolfsburgiem. Przypomnijmy raz jeszcze − mistrzowie Niemiec wyrwali "Wilkom" zwycięstwo w samej końcówce spotkania.

Moim zdaniem poziom na jakim zagraliśmy, nasza kontrola nad spotkaniem, nasza intensywność i sytuacje jakie sobie stworzyliśmy sprawiają, że zasłużyliśmy sobie na zwycięstwo powiedział Thiago.

− Ten mecz naprawdę wiele nas kosztował, ponieważ Wolfsburg jest bardzo dobrym zespołem mówił dalej reprezentant Hiszpanii.

− W drugiej połowie zagraliśmy już dobrze i byliśmy w stanie odnieść kolejne jakże cenne zwycięstwo w Bundeslidze zakończył pomocnik.

Choć dla Thiago był to dopiero pierwszy mecz od tak długiej przerwy, to Hiszpan rozegrał wczoraj bardzo dobre zawody (grał łącznie przez 62 minuty). Potwierdzeniem tych słów może być między innymi 92,5% skuteczność podań i 20 wygranych pojedynków, co było najwyższym wynikiem spośród wszystkich zawodników FCB.

Źródło: Bundesliga.de