DieRoten.pl
Reklama

Tel: Mueller jest dla mnie jak starszy brat

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Kilka dni temu, nowy kontrakt z Bayernem Monachium podpisał niezwykle utalentowany napastnik, a będąc dokładniejszym Mathys Tel.

Młodzieżowy reprezentant Francji, z którym Max Eberl i spółka wiążą wielkie plany na przyszłość w bawarskim klubie, związał się z monachijczykami umową, która będzie teraz obowiązywać do końca czerwca 2029 roku.

Przy okazji przedłużenia swojego kontraktu, Mathys Tel udzielił także obszernego wywiadu dla klubowej telewizji, w którym poruszył wiele kwestii związanych ze swoim dotychczasowym pobytem w FCB. 18-latek odniósł się m. in. do pomocy ze strony Harry’ego Kane’a oraz Thomasa Muellera.

− Thomas i Harry są zawsze dla mnie dostępni. Zawsze ze sobą rozmawiamy, czy to na boisku, czy w szatni. Cóż… Thomas jest bardzo zabawny (śmieje się). Uwielbiam go. Jest dla mnie jak starszy brat i zawsze mi pomaga – powiedział Tel.

Mathys zdradził również, że w przeszłości, jako młodzieżowiec, bardzo często grywał także na innych pozycjach – do czternastego roku życia występował chociażby jak środkowy obrońca.

− Tak, to prawda, że do 14. roku życia grałem jako środkowy obrońca, jak Upa. Byłem bardzo silny w obronie, ale uwielbiam strzelać bramki, asystować i tak, teraz jestem napastnikiem i uwielbiam tę rolę – dodał Francuz.

− Grałem też jako szóstka, na lewej stronie, na prawej stronie, czy nawet jako ósemka. Teraz grywam jako dziewiątka lub skrzydłowy – podsumował Mathys Tel.

Źródło: FCB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...