Tajemnicza karteczka Guardioli z instrukcjami

We wczorajszym meczu ligi niemieckiej Bayern miał spore problemy w pierwszej połowie przeciwko świetnie spisującej się w obronie ekipie z Ingolstadt. Przez kilkanaście minut drugiej połowy Bawarczycy również nie byli w stanie przełamać się przez defensywę gości. Nie można zapominać o wielkich zasługach Manuela Neuera, który wybronił kilka niebezpiecznych strzałów i uchronił zespół przed utratą bramki.

Nie mogąc przełamać obrony Ingolstadt Pep Guardiola postanowił działać. W 56' minucie byliśmy świadkami jak trener Bayernu przywołuje do siebie kapitana Philippa Lahma i przekazuje mu tajemniczą kartkę. Zawodnik udał się na boisko i przeczytał zawartość przekazanej mu przez trenera kartki.

Kiedy Philipp zakończył przekazał kartkę Javiemu Martinezowi, który pełnił w tym spotkaniu rolę rozgrywającego i defensywnego pomocnika. Cokolwiek było na tej kartce poskutkowało. Dziesięć minut później Robert Lewandowski strzelił bramkę otwierającą wynik spotkania. Następnie w 76' minucie Lahm trafił do siatki rywali i ustalił wynik na 2-0. Pytanie tylko co znajdowało się na tej kartce?

Zapytany o to co znajdowało się na tajemniczej kartce Lahm odpowiedział: "Trener powiedział mi, że powinienem strzelić gola - najlepiej z lewej. A że jestem profesjonalistą to zadanie wykonałem (śmiech). Żarty na bok. Nie mogę powiedzieć, bo jest to w jakimś stopniu tajemnicą, ale chyba wszyscy widzieli, że po tej zmianie graliśmy lepiej przede wszystkim pod względem taktycznym".

Źródło: bavarianfootballworks.com