DieRoten.pl

Supertalent PSG na celowniku Bayernu

23.03.2022, 21:59:11
Fotolia

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych plotek transferowych w związku z nadchodzącym sezonem 2022/23 − wiele z nich dotyczy również Bayernu Monachium.

Jeśli mowa o ekipie rekordowego mistrza Niemiec, to jednym z wielu tematów pozostaje nadal przyszłość Roberta Lewandowskiego oraz możliwe pozyskanie jako jego następcy Erlinga Haalanda.

Ponadto pojawia się również wiele spekulacji odnośnie poszukiwań nowego stopera – jednym z kandydatów jest m. in. Antonio Ruediger. Najnowsze informacje ws. Bayernu i jego możliwych ruchów przedstawili ostatnio Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl w cotygodniowym podcaście „Bayern Insider”.

Nie dla Ruedigera

Bayern bardzo chciałby pozyskać tego lata Antonio Ruedigera, jednakże problem są wymagania finansowe Niemca. Klub odbył już rozmowy z defensorem, który ma oczekiwać nawet 15 milionów euro rocznie. Mimo wszystko transfer stopera nie jest jeszcze całkowicie wykluczony, a to za sprawą sankcji nałożonych na Abramowicza. Jednak 29-latek musiałby obniżyć swoje żądania finansowe, dlatego to mało prawdopodobne, aby przeszedł do FCB.

Niepewność ws. Haalanda

Szefowie Bayernu są zaniepokojeni ciągłymi problemami zdrowotnymi Erlinga Haalanda, podczas gdy Robert Lewandowski jest mniej podatny na kontuzje i gra więcej. Dlatego klub uważa transfer Norwega za zbyt kosztowny i niepewny.

Nieprawdziwe plotki

Ostatnie plotki o chęci transferu Davida Rauma do Bayernu są nieprawdziwe. Nie ma niczego konkretnego w tej sprawie. Niemiec mógłby stać się tematem w odległej przyszłości. Z drugiej strony Nagelsmann jest fanem Borny Sosy ze Stuttgartu.

Inne priorytety

Wbrew doniesieniom z innych krajów, Bayern nie zamierza pozyskać nowego lewego defensora tego lata – priorytetem jest nowy prawy obrońca.

Supertalent PSG

Bayern jest zainteresowany pozyskaniem El Chadaille’a Bitshiabu z Paris Saint-Germain. 16-latek nie byłby jednak następcą Suele, lecz piłkarzem z perspektywami na przyszłość. Stoper jest postrzegany przez FCB jako bardzo interesujący gracz na lata.

 

źródło: Podcast Bayern Insider

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)24.03.2022 21:00
Nie tylko za drogi jest Haaland ale i podatny na kontuzje.
24.03.2022 07:51
To już się nawet za "supertalentami" rozglądamy, no no... Czekam jeszcze na jakiś "hipertalent", tudzież "gigatalent".
24.03.2022 07:34
Ilu to piłkarzy "z perspektywami" ostatnio się u nas przewijało...
23.03.2022 22:57
Zaciąg francuski kolejne starcie? Usrali się na haalanda że hey, to nie jest zawodnik dla Bayernu ze względu na koszt całości. Dla mnie osobiście ciekawszą opcją był vlahovic ale wybrał juve.
23.03.2022 22:05
Haaland dzisiaj też zbyt kosztowny, może jutro będzie tańszy.

Edytowano : 2022-03-23 22:07:18

Ps. Po tytule już myślałem, że wyrywamy z rąk Realu Mbappe